Vinç firmaları Bursa'da buluştu

29 Şubat 2016 Pazartesi - 17:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Vinç firmaları Bursa'da buluştu
Vinç firmaları Bursa'da buluştu

Ansan Hidrolik ve Bursa Vinç İşletmecileri Derneği tarafından düzenlenen toplantıyla Bursa'daki vinç firmaları bir araya geldi. Vinç İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli'nin de katılım gösterdiği toplantıda, Ansan Hidrolik ürün gamında bulunan makinelerin tanıtımı yapıldı

Ansan Hidrolik kuruluşunun 10. yıldönümü etkinlikleri kapsamında Bursa Vinç İşletmecileri Derneğiyle birlikte organize ettiği toplantıda Bursa'daki sektör firmalarını buluşturdu. Bir restoranda düzenlenen toplantıya Ansan Hidrolik Genel Müdürü Ali Canayakın, Vinçder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli, Bursa Vinç İşletmecileri Dernek Başkanı Mehmet Arslan ve sektör firmalarının temsilcileri katıldı. Toplantıda Ansan Hidrolik'in projelerini ve çalışmalarını anlatan bir sunum gerçekleştiren Ansan Hidrolik Genel Müdürü Ali Canayakın, vinç firmalarının yöneticilerine yeni ürünlerin tanıtımını yaptı.

Yüksekte emniyetli çalışma platformları

10 yıldır sektörün içerisinde hizmet veren bir firma olduklarını belirten Ali Canayakın, aile şirketi olarak işlerini devam ettirdiklerini söyledi. Canayakın, "Ansan Hidrolik'in kurucu ortaklarındanım. Ansan Hidrolik'te şu anda genel müdür olarak görev yapıyorum. Aile şirketiyiz ve 2006 yılından bu yana çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 10 senedir sektörde aktif olarak çalışıyoruz" dedi. Firmalarını sanayide bir dükkanda kurduklarını zaman içerisinde işlerin büyümesiyle firmalarını fabrikaya taşıdıklarını dile getiren Canayakın, sözlerine şöyle devam etti. " Ansan Hidrolik olarak Kocaeli'nde 12 bin metrekare açık ve 3 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine yeni fabrikamızı kurduk. Teknolojik sistemler üzerine inşa ettiğmiz merkez fabrikamızda en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Biz yüksekte emniyetli çalışma platformları yapmaktayız. O yüzden Avrupa normlarının talimatlarına uygun olarak bunları imal ediyoruz. Bu tür makineler; yüzey kaplama, elektrik işleri, boyama işleri gibi her türlü yüksekte çalışma işlerinde kullanılıyor. Ürün gamımız oldukça geniş. Ağırlıklı olarak Türkiye şartlarında araç üzeri hidrolik ekipman olarak yapıyoruz. Ama bunun yanında makaslısı, römorklusu, kendinden yürüyüşlüsü olarak her türlü ekipmanla ürünlerimizi genişletiyoruz." Vinç sektörünün Bursa'da önemli bir yere sahip olduğuna değinen Ansan Hidrolik Genel Müdürü Ali Canayakın, Bursa'daki sektör firmalarıyla bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu söyledi. Canayakın, "Pazarlama elemanlarımız ülkenin her yerine gidiyor ama biz bugün ağırlığı Bursa'ya verdik. Bursa bizim sektörümüz açısından oldukça önemli bir yer. Bu nedenle Bursa'daki arkadaşları tek tek gezmektense hepsini bir araya getirelim dedik. Derneğimizin katkılarıyla da samimi bir ortam oluşturduk. Biz üretim noktasında 10 yıldır yapmış olduğumuz bu işlerde hedeflerimize ulaştık. Bugün itibariyle imalatımızın yüzde 60'ını ihraç ediyoruz" dedi. Düzenlenen organizasyonun sektör açısından son derece verimli geçtiğini aktaran Ali Canayakın, bu tür organizasyonları farklı illerde devam ettireceklerini söyledi.

Sektör buluştu

Toplantıya katılan Vinçder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli ise düzenlenen toplantıda bir araya gelen vinç firması yetkililerine teşekkür ederek sözlerini şöyle sürdürdü; "Bursa'daki vinçci arkadaşlar, düzenlenen toplantıda birlik ve beraberlik içerisinde yer aldı. Burada iki derneğin bir arada olması, bütünlük sağlamaları ve bu kadar meslektaşın bir araya gelmesi gerçekten onure edilecek bir durumdur." Organizasyonu düzenleyen Bursa Vinç İşletmecileri Dernek Başkanı Mehmet Arslan'a teşekkür eden Midilli, Ansan Hidrolik'in sektöre ciddi katkılar sağladığını söyledi. Organizasyona ev sahipliği yapan Bursa Vinç İşletmecileri Dernek Başkanı Mehmet Arslan, Bursa'daki vinç firmalarının yetkililerini bir araya getirerek zaman zaman oluşan sorunları çözüme kavuşturduklarını belirtti. Mehmet Arslan, "Derneğimizi 2014 yılının Aralık ayında kurduk. Yeni bir derneğiz ama şu anda 50 üyemiz bulunuyor. Bursa'da vinç sektörü hareketli, işlerimiz güzel. Ansan'ın organize ettiği toplantıda Bursa Vinç Derneği olarak sektör firmalarını bir araya getirdik" dedi.

Katılımcılar memnun

Bursa'da vinç işletmeciliği yapan firma yetkilileri ise toplantının verimli geçtiğini belirtti. Yamangazi Vinç olarak Bursa'da işlerini yürüttüklerini ifade eden Mehmet Aslan, vinç sektörünün Bursa'da hızlı bir şekilde büyüdüğünü söyledi. Aslan, "Biz sadece Bursa'ya değil bütün Türkiye'ye hizmet ediyoruz. Şu anda Marmara ve İç Anadolu Bölgelerinde kiralık vinçlerimiz bulunuyor. Yaptığımız işi de severek yapıyoruz. Makaslı, sepetli platformları kullanmaya daha yeni başladık. Bugün sektör açısından önemli bir toplantı düzenlendi. Biz de Yamangazi Vinç olarak bugün Ansan'dan 26 metre sepetli bir platform aldık" dedi. Altıntaş Platform olarak 10 yıldır Bursa'da vinç işletmeciliği yapan Bilal Altıntaş ise, düzenlenen toplatının verimli geçtiğini ifade ederek şunlarısöyledi: "Biz çalışmalarımıza aslında oto kurtarıcı olarak başladık. Ancak zaman içerisinde makine parkımızı büyüttük ve iki yıldır platform hizmeti veriyoruz. Bizim açımızdan oldukça verimli geçen bir toplantı oldu" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ansan Hidrolik tarafından alan getirilen 26 ve 43 metre araç üstü sepetli platformlar, yetkililer tarafından dernek üyelerine yakından tanıtıldı. Toplantının son bölümünde ise firma tarafından 26 ve 28 metre araç üstü sepetli platformlarda geceye özel kampanya yapıldı. Bursa'da faaliyet gösteren vinç işletmecileri kampanyaya yoğun ilgi gösterdi. Kampanya fırsatını değerlendirmek isteyen vinçciler, firma yetkililerine isimlerini yazdırarak siparişlerini verdi.

 
soldan sağa/ Vinçder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli, Bursa Vinç İşletmecileri Dernek Başkanı Mehmet Arslan
Ansan Hidrolik Genel Müdürü Ali Canayakın

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER