Ramazan Midilli yeniden VİNÇDER başkanı seçildi

26 Aralık 2016 Pazartesi - 11:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Vinç İşletmecileri Derneği'nin (Vinçder) 4. Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Tek liste halinde yapılan seçimde mevcut başkan Ramazan Midilli, güven oyu tazeleyerek yeniden başkan seçildi

Vinçder 4. Olağan Genel Kurul toplantısı Çekmeköy'de bir restoranda gerçekleştirildi. Sektörel basından sadece Apa Yayıncılık'ın davet edildiği toplantıya Vinçder yönetim kurulu ve üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan genel kurul toplantısında önce Divan Kurulu oluşturuldu ve ardından divan yoklaması yapılarak başkanlık seçimine geçildi.

 

“Federasyon çatısını kurmaya çalışacağız”

Genel kurulda tek aday olarak gösterilen mevcut Vinçder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli, oyların tamamını alarak yeniden başkan seçildi. Seçim sonrasında kısa bir değerlendirmede bulunan Vinçder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Midilli, federasyon olma yolunda hızla ilerleyeceklerini belirterek amaç ve hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam edeceklerini kaydetti. Midilli, " 2007 yılında kurmuş olduğumu Vinç İşletmecileri Derneği bugün 9. yılını tamamlamış bulunmaktadır. İnanıyorum ki bugün ve bundan sonraki üç yılda artık Vinç İşletmecileri Derneği daha aktif daha faaliyet içerisinde etkili olacak. Yeni bir yönetim kadrosuyla değişim ve gelişimi birlikte yaşayacağımıza inanıyorum. Amaç ve hedeflerimiz içerisinde Vinç İşletmecilerini Türkiye genelinde toparlayıp bir federasyon ayağını oluşturmak. Bu 9 yıl içerisinde Kayseri, Konya, Bursa ve İstanbul olmak üzere bir çok şehrimizde alt yapılarımızı oluşturduk. Son iki ay içerisinde de Platformcular Derneği, Ağır Nakliyeciler Derneği ve Kocaeli'nde Vinç İşletmeciler Derneği'nin kuruluşunu başarmış bulunmaktayız. Toplam 9 tane derneğin bir araya gelip artık ağır nakliye, platform ve vinççilerin federasyonu ayağını oluşturacağız. 2017 yılı içerisinde hedefimiz, bu derneklerin genel kurulundan federasyon yetkilerini aldığı takdirde en ivedi olarak federasyonun çatısını kurmaya çalışacağız. Gittiğimiz bütün görüşmelerde derneklere olan bakış açıları biraz daha zayıf kalıyor. Fakat görüşmelere bir federasyon olarak gidildiğinde gücümüzün ve kuvvetimizin daha farklı bir şekilde artacağına inanıyorum. İnşallah federasyon için de bir alt yapı ile birlikte daha güzel ve başarılı günlere geleceğimize inanıyorum. Bu toplantının bizlere ve mesleğimize faydalı olmasını diliyorum."

Konuşmanın ardından Genel Sekreter Abdullah Tuncer tarafından Vinçder'in gelecek dönemle ilgili çalışmaları üyelere aktarıldı.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER