Yeni UniCarriers sipariş toplama makineleri

03 Nisan 2017 Pazartesi - 10:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yeni UniCarriers sipariş toplama makineleri
Yeni UniCarriers sipariş toplama makineleri

HMF Makina'nın distribütörlüğünü yaptığı UniCarriers, EPM 100 ve EPH 125 ile tamamen yenilenmiş sipariş toplama makinelerinin iki yeni modelini pazara sundu

HMF Makina, Ocak 2016'da piyasaya sunduğu EPL 100 ve Kasım'da satışa çıkartılan yeni modeller ile sipariş toplama makineleri ürün gamını tamamlandı. UniCarriers markası bu üç yeni model ile düşük, orta ve yüksek sipariş toplama yükseklikleri için özelleştirilmiş çözümler sunuyor. Sipariş toplama makineleri, ergonomik sürücü kabinleri ve gelişmiş güvenlik sistemleri sayesinde etkin sipariş toplama süreçleri için ideal çalışma ortamı sağlıyor. 48 volt, yüksek performanslı motorlar ve 12.100 mm'ye kadar sipariş toplama yükseklikleri ile donatılan EPH, yoğun operasyonlar için mükemmel bir çözüm sunuyor. Makine 1.250 kilograma kadar yük ile çalışıp, en fazla 12 km/saat hıza kadar erişebiliyor. 9.850 mm'ye kadar toplama yükseklikleri için tasarlanan 24V EPM, 1.000 kilogram yük taşırken maksimum 11 km/saat hıza erişebilmekte. EPM, 3.400 mm'ye kadar sipariş toplamaya olanak sağlayan kompakt EPL ve EPH ile sipariş toplama makinelerinin ürün gamı tamamlanmış oldu. Yeni sipariş toplama makinelerinin şasileri tamamen yeniden tasarlandı. Modern kabin tasarımı, her bir sürücünün bireysel gereksinimlerine göre yüksekliği ve konumu ayarlanabilen komponentler içeriyor. EPM ve EPH’de kumanda kolları maksimum verimlilik ve ergonomi sağlamak için opsiyonel olarak hem mast hem de çatal tarafında sunuluyor.

Depo çevresinde sürüş için emniyetli ve ekonomik

İş güvenliği kuralları gereği, sipariş toplama makineleri sadece operatör kabin içindeyse hareket ediyor. Bu durumu garantiye almak için, EP serisindeki bütün modeller operatörün kabin içinde olup olmadığını algılayan zemin sensörleri ile donatıldı. Bu sipariş toplama çözümleri son derece ergonomik, makineyi çalıştırmak için el veya ayak pedalını kullanmayı gerektirmiyor. 1,2 metre yükseklikten sonra otomatik kapanan yan koruma barları ile operatör yüksek çalışma koşullarında korunuyor. Eğer yan koruma barları kapalı değilse makine çalışmıyor. Makinede standart olarak sunulan araç bilgisayarı, makinenin bütün ayarlarına hızlı erişim sağlıyor ve sadece yetkili operatörlerin makineye erişimine izin vererek kullanıcı profillerini yönetiyor.

Eko mod sayesinde daha uzun akü ömrü

EPM ve EPH, standart moda ilave olarak ayrıca eko modu özelliği de içeriyor. Bu mod, enerji verimli çalışmaya izin vererek, akü tüketimini yüzde on ikiye kadar azaltıyor. EPM 66 desibel ve EPH 65 desibel olmak üzere makineler fısıltı sessizliğinde çalışıyor. Ayrıca bu modeller, depo içerisinde serbestçe sürülebildiği gibi kılavuz raylar veya manyetik yönlendirme ile kontrol edilen çok dar koridorlarda da çalışabiliyor. Kişisel Koruma Sistemi ile çok dar koridorlarda daha güvenli çalışma sağlanıyor ve bu sistem, çalışma esnasında makinenin yakınında olan kişi veya ekipmanları lazer yardımı ile tespit ederek, çarpışmayı engellemek için hareketi durduruyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER