Borusan Lojistik yeni treylerini teslim aldı

08 Eylül 2017 Cuma - 09:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Borusan Lojistik yeni treylerini teslim aldı
Borusan Lojistik yeni treylerini teslim aldı

Borusan Lojistik, Tırsan ile iki yıllık anlaşma kapmasında 600 treyler filosunu teslim aldı. Törene Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Döle ve yöneticiler katıldı

Törenin açılış konuşmasını yapan Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, iki Türk şirketinin güçlerini birleştirmesine vurgu yaptı. Treylerlerin satış sürecinde Borusan Lojistik firmasının, özellikle ürünlerin testlerden tam not alması için özen gösterildiğini belirten Nuhoğlu, "Bu yıl ilk etapta 105 adet treyleri teslim etmiş olacağız. 105 treylerin 25'i askılı olacak ki bunlar da tren taşımasında kullanılıyor. Özellikle Avrupa'da kullanılacak olan bu askılı treylerle, Avrupalı kullanıcılar için de örnek olacaktır" dedi. Satın alma sürecinde ürünler ile ilgili birçok test yapıldığını ve Borusan Lojistik standartlarına uygunluklarının kontrol edildiğini ifade eden Nuhoğlu, "Borusan Lojistik firması, oldukça profesyonel çalışan ve her türlü ayrıntıya dikkat eden bir firma. Satın alma sürecinde de ürünlerin birçok ayrıntıya fazlasıyla dikkat ettiler ve detaylı incelemeler yapıldı. Bu açıdan kendilerine teşekkür etmek istiyoruz. Bu yaklaşım, bizim için de oldukça önemliydi" dedi. Borusan Lojistik'in verimliliğe odaklandığını belirten Nuhoğlu, ihtiyaçları doğrultusunda ürün seçimi yaptığını ve ihtiyaçları doğrultusunda ek donanımları dikkatle seçtiklerini açıkladı.

Treylerde yeni yöntem

 

Borusan Lojistik'e teslim ettikleri treylerlerde yeni bir yöntem denediklerini vurgulayan Nuhoğlu, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:"Teslim ettiğimiz treylerlerde, Borusan Lojistik'in de talebi üzerine yeni bir teknoloji uyguladık. Biliyorsunuz, büyük treylerlerde ön dingilin kalması oldukça zordur ve başarılması kolay bir iş değildir. Ayrıca bu, işletme sırasında sorunların oluşmasına da neden olabilir. Bizler de uzun süredir devam eden Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda ön dingilin sorunsuz bir şekilde kaldırılabildiği ve işletme sırasında sorun çıkartmayan bir model üretmeyi başardık. Bu süreçte Borusan Lojistik ile ortaklaşa hareket etmiş olmamız, güzel bir sinerjinin de oluşmasını sağladı."

"İki Türk şirketinin evliliğini takdir ediyorum"

Borusan Lojistik'in Balnak yatırımına da değinen Nuhoğlu, böylesine bir yatırımın gerçekleştirilmiş olmasının mutluluk verici olduğunu belirtti. Balnak firmasının çok başarılı işler yaptığını ve ulusal kalite ödülünü aldığını hatırlatan Nuhoğlu, 2004 yılında hizmet sektöründeki diğer firmalara örnek olduğunu ifade etti. Nuhoğlu, yabancı firmaların her geçen gün daha fazla yatırım yaptığı bir ortamda iki Türk şirketinin bir araya gelmesinin son derece başarılı bir işbirliği olduğunun da altını çizdi. Tırsan olmanın kolay bir iş olmadığını belirten Nuhoğlu, "Biz yaklaşık 40 yıldır treyler sektöründe üretim yapmayı sürdürüyoruz ve daha uzun yıllar bu sektörde yer almayı hedefliyoruz. İşimi seviyorum ve her detayla ilgileniyorum. Tırsan olmak kolay değil. Ciddi emek vermek ve müşterileri memnun etmek gerekiyor. Her şeyden önce de kendini işe adamak gerekiyor" dedi.

Sektörde fark yaratacak

Tırsan'dan aldıkları treylerler hakkında konuşan Borusan Lojistik Genel Müdürü İbrahim Döle, Tırsan'dan satın almış oldukları 600 adetlik treylerin ilk 105 adedini teslim aldıklarını söyledi. Tırsan'ı tercih etmiş olmaktan son derece mutlu olduklarını vurgulayan Döle, "Tırsan'ın Türk firması olması bizim için oldukça gurur verici. Kendini ulusal ve uluslararası camiada kanıtlamış bir firma. Bundan dolayı son derece mutluyuz" dedi. Döle, Balnak'tan devralmış oldukları ürünleri halen daha kullandıklarını da hatırlattı. Lojistik işini severek yaptıklarını ifade eden Döle, lojistik sektörüne inandıklarını ve bu sektörde geleceğinin olduğunu öngörerek yatırım yaptıklarını kaydetti. Borusan Lojistik'in kurulduğu günden beri hiç bir yılını yatırım yapmadan geçirmediğini belirten Döle, önümüzdeki dönemde müşterilerin beklentisi doğrultusunda birçok yeni proje üzerinde çalıştıklarını sözlerine ekledi. Amaçlarının müşteriyi memnun etmek olduğunu ifade eden Döle, ilk defa dingil kaldırma sisteminin yeni aldıkları treylerde uygunlandığını ve bu ürünlerin kendilerine rekabette öne geçireceğine inandıklarını, amaçlarının fark ve fayda sağlamak olduğunu belirtti.

Treylerler Avrupa'da kullanılacak

 

Teslimat törenin konuşma yapan Borusan Uluslararası Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı Okyay Öztuğran, yeni aldıkları treyleri Avrupa'da kullanacaklarını söyledi. Mevcut olan işlerin kapasite arttırımı ile doğru orantılı bir yatırım yaptıklarını dile getiren Öztuğran, “Yeni almış olduğumuz treylerleri birçok farklı taşıma modelimizde kullanmayı düşünüyoruz. Her şeyden önce yeni treylerleri, uygulamaya yeni başlamış olduğumuz intermodal taşımacılıkta kullanacağız. Yani hem kara, hem tren hem de deniz taşımacılığında yeni treyler görev yapacak. Aynı zamanda bu yatırım Avrupa’da bizim için ciddi bir yapılanma anlamına geliyor” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER