IPAF, eğitimin önemine dikkat çekti

22 Kasım 2017 Çarşamba - 13:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

IPAF, eğitimin önemine dikkat çekti
IPAF, eğitimin önemine dikkat çekti

Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF) Türkiye’de sayısı 20’ye ulaşan üyeleri ile birlikte resmi üye toplantısını İstanbul'da gerçekleştirdi. Platform sektöründeki üst düzey temsilcilerin katılım gösterdiği toplantıda sektör için önemli konular ve IPAF'ın Türkiye'deki eğitimleri konuşularak karara varılmaya çalışıldı

Geçen yıldan itibaren Türkiye'de temsilcilik açan IPAF Türkiye, üyeleri ile ilk resmi üye toplantısını İstanbul Tuzla Radisson Blu Hotel'de gerçekleştirdi. Üyelerin büyük ilgi gösterdiği toplantıda platform sektörünün sorunları konuşuldu. Ardından sorunlara çözüm önerileri için fikir alışverişinde bulunuldu ve üyelerden İPAF Türkiye'nin eğitimlerine destek verilmesi istendi. Ayrıca, platform sektörü iş ekipmanlarını resmi ve özel yazışmalarda temsil edecek isimlerin belirlenmesi aşamasında önemli görüşmeler yapıldı ve sektörün geleceği konuşuldu. IPAF Türkiye Temsilcisi Burcu Ünal'ın sunumu ile başlayan toplantıda sektörde kullanılan İngilizcesi “Mobile Elevating Work Platform (MEWPs)” olan iş makinelerinin Türkçe olarak temsil edecek isim belirleme konusunda IPAF; Personel Yükseltici Platform (PYP), ilgili standartta belirtildiği üzere Yükseltilebilen Seyyar Çalışma Platformu (YSÇP) ve Yükseltilebilen Seyyar İş Platformu (YSİP) şeklinde üç isim önerisinde bulundu. Üyelerin karar vermekte zorlandığı isimler arasında özellikle Personel Yükseltici Platform (PYP) ismi üzerine yoğun olarak duruldu. Üyelerin çoğunluğunun kısa ve anlaşılır bulduğu Personel Yükseltici Platform ismi, bazı üyeler tarafından yetersiz bulundu. Bunun üzerine yeni isim önerileri ortaya atıldı. Özellikle 'seyyar' kelimesi yerine 'mobil' kelimesinin daha doğru olduğunu savunan üyeler, yeni isim önerisi olarak; Mobil Personel Yükseltici ve Mobil Personel Yükseltici Platform isimlerini önerdi. İsim konusunda karar birliğinin çıkmadığı toplantıda son karar anket çalışmasının ardından verilecek. Toplantıda platform sektörü kazalarından oluşan görsellerin ve yapılan teknik çalışmalarla ilgili olarak bir sunum gerçekleştirildi. Daha sonra IPAF eğitimleri konusunda yapılabilecekler konusunda üyeler ile bilgi alışverişinde bulunuldu ve üyelerin çoğunluğundan destek sözü alındı.

IPAF eğitimler için destek istedi

Toplantı sonrasında IPAF'ın Türkiye'deki çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan IPAF Türkiye sorumlusu Burcu Ünal, "IPAF olarak gerek devlet yetkilileri ile gerek özel sektör temsilcileri ile bir dizi toplantılar yapıyoruz. Özellikle IPAF tarafından çıkartılan Pal Kart'ın Türkiye'de de geçerli bir kart olmasını istiyoruz. IPAF eğitimlerinin Türkiye'de uygulanması çok önemli”. diyerek bu konudaki çalışmaları için destek istedi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER