Fatih Vinç’ten telehandler yatırımı

21 Aralık 2017 Perşembe - 13:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Fatih Vinç’ten telehandler yatırımı
Fatih Vinç’ten telehandler yatırımı

Fatih Vinç, 2017 yılının ikinci yarısından bu yana sürdürdüğü yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Bugüne kadar yaptığı yatırımlarla pazardaki hareketliliği sağlayan Fatih Vinç, Acarlar Makina’dan iki adet 17 metre 4 ton Haulotte HTL 4017 serisi telehandler satın aldı. Pazarın hareketlenmesi ve telehandler kullanımının yaygınlaşması sonucu yatırımlarına devam eden firma, 2018 yılında teslim almak üzere Acarlar Makina’dan beş adet daha telehandler siparişi verdi

Son dönemlerde pazarın dinamiklerine uyum sağlayarak telehandler yatırımına yöneldiklerini ifade eden Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın, 2018 yılında da makine parklarındaki telehandler sayısını yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti. Telehandlerin Türkiye'de gerekli önemi görmediğini ve telehandler pazarının olması gereken noktada olmadığını aktaran Kenan Aydın, sektörü bu konuda yönlendirdikçe pazarın da hareketleneceğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Uzun yıllardır platform ve telehandler kiralama işi yapıyoruz. Bugün bulunduğumuz noktada telehandler ile platform kiralama işinin aynı yoğunlukta ilerlemediğini ve telehandler’in yeterli gelişimi gösteremediğini görüyoruz. Bu işi geçmişi ile değerlendirdiğimizde; telehandler kiralaması Türkiye’de platform kiralamasından daha önce olan bir iş alanıdır. Telehandlerin platforma göre daha geride kalmasının bizlere iş sonuçları açısından önemli mesajları bulunuyor. Bunlardan biri telehandlerin avantajları son kullanıcı tarafından henüz fark edilmedi. Bu bize müşterinin bilgilendirilmeye ve bu konuda bilinçlendirilmeye ihtiyacı olduğunu gösteriyor. Diğeri ise platform kiralaması yapan firmalar, telehandler kiralamadığında şantiyelerde telehandler kullanımı artış göstermeye başladı." Kısa bir zaman önce Acarlar Makine’dan satın aldıkları iki adet 17 metre 4 ton Haulotte HTL 4017 serisi ile makine parklarındaki telehandler sayısını 10 adete çıkaran Fatih Vinç Genel Müdürü Kenan Aydın, “Şu anda makine parkımızda 10 adet telehandler bulunuyor ve hepsi farklı noktalarda çalışıyor. Acarlar Makina'dan teslim aldığımız son HTL 4017 serilerinin bir tanesi Bursa'da diğeri ise Eskişehir'de çalışıyor. Makineler şu anda yıllık yüzde 80 doluluk oranı ile çalışacak bir ekipman haline geldi” dedi.

Telehandlerde tercih: HTL 4017

 

Telehandlerin sektör dinamikleri, operasyon süreçleri, iş gücü ve son kullanıcı açısından bir çok faydası olduğunun altını çizen Genel Müdür Kenan Aydın, Fatih Vinç olarak 2018 yılında telehandler yatırımı yapmaya devam edeceklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: "Müşterilerimizi telehandler konusunda bilinçlendiriyoruz. Sektördeki rekabetçi konumumuz, teknoloji alanındaki yenilikçi yaklaşımlarımız ve kalite odaklı iş yapış modelimiz ile bilinçlendirmeye devam edeceğiz. Bu şekilde pazarın büyümesine büyük katkımız oluyor. Bu bakış açısıyla 2017 yılında gerçekleştirdiğimiz telehandler yatırımlarımıza ilave olarak her geçen gün artan talepler nedeniyle 2018 yılında da makine parkımızdaki telehandler adetlerimizi artırmayı planlıyoruz. Yeni bir paket alımı yaparak 5 adet daha telehandler siparişimiz olacağını ve yeni yılda makine parkımıza dahil edeceğimizi belirtebiliriz. Fatih Vinç’in bugünkü başarısının sebeplerinden biri de telehandler yatırımlarında tercih ettiği, aynı değerler ile uzun yıllardır işbirliği içerisinde olduğu Acarlar Makina ve Haulotte markasıdır. Birlikte çalıştığımız bu süre içerisinde Haulotte’te de kendi iş süreçlerinde ve makinelerde bazı alanları iyileştirdi. Kendi bünyesinde üretim yapmaya başladı ve şantiye şartlarına uygun, ihtiyaçlara yönelik makineler üretti. FATİH VİNÇ olarak biz de bu yenilikleri keşfedip, testlerimizi yaptık ve tercihimizi Haulotte’den yana kullandık. Şu an iki adetle başladık ama kısa bir süre içerisinde yeni bir paket alımı gerçekleştireceğiz" dedi. Kenan Aydın, Acarlar Makine’nın satış sonrası hizmetleri ve müşteri memnuniyeti açısından da makine parklarına dahil ettikleri Haulotte HTL 4017 serisi ile ilgili herhangi bir sorun yaşamadıklarını, güç ve sağlamlık konusunda makineden memnun olduklarını sözlerine ekledi.

Yatırımlara devam...

Fatih Vinç olarak yatırım yapmaya devam edeceklerine dikkat çeken Genel Müdür Kenan Aydın, "2017 yılı içerisinde makine parkımıza platform, paletli örümcek ve telehandler olmak üzere çok sayıda yeni makine yatırımı yaptık. Bu yılın başında makine sayımızın 1000 adete ulaşmasını hedefledik. Bugün itibarıyla makine sayımız 1000 adete ulaştı. Fatih Vinç olarak 2017 yılının son çeyreği itibarıyla hedeflediğimiz rakama ulaştık. Ekonomik konjonktür’e göre 2018 yılının zor bir yıl olacağı söyleniyor. Sektörümüzün bu ekonomik konjonktürden etkilenip iş gücünde bir azalma ya da kayıp yaşayacağını öngörmüyoruz. Sektörümüz her geçen gün müşteri kazanımı ile gelişmeye ve büyümeye devam ediyor. Dolayısıyla işsizlik olacağını düşünmüyoruz ancak yeni büyüme ortamından dolayı sektörümüzdeki bazı firmalar daha temkinli bir yönetim yaklaşımı ile yatırım yapmaktan kaçınabilirler. 2017 yılını kapatırken 2018 yılı için hedeflerimizi belirledik. Yeni projeler doğrultusunda müşteri gereksinimlerini karşılayacak ve farkımızı ortaya koyacak şekilde yatırımlarımıza devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.


 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER