Case teleskopik yükleyiciler

26 Ocak 2018 Cuma - 15:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Case teleskopik yükleyiciler
Case teleskopik yükleyiciler

Case TX serisi teleskopik yükleyiciler, azami 4.5 ton kaldırma kapasitesine sahip 3 modeliyle 13, 14 ve 17 metre maksimum çalışma yüksekliğine erişim sağlıyor. 4 ileri 3 geri vitese sahip powershift şanzıman ile saatte 35 km hıza ulaşabilen case teleskopik yükleyiciler, yengeç dümenleme modu sayesinde de dar alanlarda tüm işlerin üstesinden geliyor

 

Yaşadığımız dünyada ihtiyaçlarımız her geçen gün artarken ve değişirken; bu ihtiyaçları hızlı ve verimli sonuçlara taşıyacak birçok teknolojik gelişme ve yenilik de beraberinde geliyor. İş makineleri sektöründe değişen bu ihtiyaçları spesifik ürün gruplarının yükselen pazar paylarından anlamak mümkün. Bunlardan biri de, her geçen yıl adından daha fazla söz ettiren teleskopik yükleyiciler. Teleskopik yükleyiciler hem forklift hem de vinç özelliklerini bir arada bulunduran kompakt ve fonksiyonel iş makineleri olarak tanımlanabilir. Bu makineler, üzerinde kullanılabilen çeşitli ataşmanlar ile yükleyici, forklift, mobil vinç, süpürge gibi birçok farklı görevi üstleniyor.

TX serisi teleskopik yükleyiciler

İş makineleri sektörünün önemli firmalarından Case, 175 yıllık tecrübesi ile birçok farklı ürün grubunun üretimini gerçekleştiriyor. Bu ürün gruplarından biri de tasarım felsefesi olarak üretkenlik, yakıt ekonomisi ve operatör konforuna odaklanılmış TX Serisi Teleskopik Yükleyiciler. TX serisinin, her biri azami 4.5 ton kaldırma kapasitesine sahip TX130-45, TX140-45 ve TX170-45 modelleri sırasıyla 13, 14 ve 17 metre maksimum çalışma yüksekliğine erişim sağlayabiliyor.

Güçlü Motor

TX serisi tüm teleskopik yükleyicilerde 4 silindirli ve 4.5 litrelik FPT motor kullanılıyor. Hava emiş sisteminde turboşarj ve intercooler bulunan bu motorda yüksek yanma performansı sayesinde 118 hp maksimum motor gücü ve 515 Nm yüksek motor torku elde ediliyor. Makinenin sağ tarafında bulunan motor, makine eksenine paralel konumlandırıldı. Bu sayede motorun temel servis ve bakım noktalarına yer seviyesinden hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlanıyor.

Powershift şanzıman, farklı direksiyon modu

Powershift yürüyüş sistemine sahip TX Serisi Teleskopik Yükleyiciler, 4 ileri 3 geri vitese sahip powershift şanzıman ile saatte 35 km hıza ulaşabilen Case teleskopik yükleyiciler bu seriliğini 3 farklı direksiyon modunun sağladığı manevra kabiliyeti ile birleştiriyor. 4 tekerlek dümenleme modu sayesinde 3.9 metrelik bir yarıçap içerisinde dönüş yapabilen TX serisi, yengeç dümenleme modu sayesinde dar alanlarda makine üretkenliğini artırıyor.

Yenilikçi tasarımlar Case’de

Case TX Serisi Teleskopik Yükleyicilerde alışıldık motor şansıman düzeninin dışında bir tasarım kullanılıyor. Alışıldık düzende motor makine eksenine dik bir şekilde konumlandırılır ve arkasına da şanzıman monte edilir. Yani motor kaputu kaldırıldığında şanzıman motorun arkasında kaldığı için kolayca görülemez ve doğal olarak şanzıman üzerinde meydana gelebilecek bir arıza servis işçilik sürelerini uzatır. TX Serisi üzerinde ise motor ve şanzıman makine eksenine paralel bir şekilde konumlandırıldı. Makinenin sağ tarafında bulunan şanzımanın hareketi ise makinenin ortasına (şaftlara hareketi iletmek adına) transfer kutusu isminde bir parça ile aktarılır. Bu tasarımda motor kaputu kaldırıldığında motor, şanzıman, hidrolik pompa ve temel bakım elemanlarının tamamına kolay bir erişim sağlanabilir.

Debi paylaşımlı hidrolik sistem

 

TX Serisi Teleskopik Yükleyiciler debi paylaşımlı, yüke duyarlı hidrolik sistemi sayesinde tüm hidrolik fonksiyonların bağımsız kullanımına imkan tanır. Bom kaldırma-indirme, telekopik bom uzatma-geri çekme ve ataşman hareketleri gibi tüm ana faaliyetler tek bir joystick üzerinden kontrol edilir; bu sayede, operatör yükleme pozisyonunda çalışırken bir elini sürekli direksiyon üzerinde tutabilir. Ana kontrol valfi, makinenin arkasına monte edilmiştir; başka parçaları sökmeye gerek kalmadan sadece arka kapağı alarak ana kumanda valfine erişmek mümkün. Bu sayede, arıza tespiti ve bakım için gerekli süre kısalır ve makinenin çalışma süresi artar. 240 bar maksimum sistem basıncı ile 7750 daN yüksek kova koparma kuvvetine sahip olan TX serisi, dakikada 115 litrelik maksimum hidrolik yağ akışı sayesinde operatöre seri hareketler sunar. TX serisinin tüm modellerinde teleskopik hareketlerin tamamı hidrolik silindirler ile sağlanır. Bu tasarımda dişli-zincir mekanizması kullanılmadığından düzenli olarak zincir greslenmesi gibi zaman kayıpları yaşanmadığı gibi zincir kopması sonucu kazalar ve bom içerisinde zincir sıkışması problemleri de meydana gelmez.

Daha iyi denge

TX Serisi teleskopik yükleyiciler, 3.12 metrelik aks mesafesi ile pazarın en uzun aks mesafelerinden birine sahip. Uzun aks mesafesi özellikle yürüyüş esnasında makineye daha dengeli bir yapı kazandırır ve operatör için kolay ve konforlu bir kullanım imkanı sunar. Ayrıca teleskopik bom kısmını makine üzerine bağlayan ana bağlantı noktasının yere yakın olması makinenin ağırlık merkezinin de yere yakın kalmasını sağlar. Bu sayede makine yürüyüş ve çalışma dengesi daha da artar.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER