Express Vinç, müşterilerini yükseklere taşıyor

24 Nisan 2018 Salı - 11:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Express Vinç, müşterilerini yükseklere taşıyor
Express Vinç, müşterilerini yükseklere taşıyor

16 metreden 75 metreye kadar geniş makine ağına sahip olan Express Vinç, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarını sürdürüyor. Parkında araçüstü sepetli ve kendinden yürüyüşlü platform ile vinç ürün gurubuna ağırlık veren firma, yatırımlarını da bu doğrultuda gerçekleştiriyor

Uzun yıllardır kiralama sektöründe faaliyette bulunan ve özellikle araçüstü sepetli ve kendinden yürüyüşlü platform, vinç ve forklift ürün grubuna yönelen Express Vinç, piyasadaki müşterilerine saatlik, günlük, aylık ve yıllık olarak kiralama hizmeti sunuyor. Piyasanın yanı sıra belediyelere operatörsüz kiralama yapan firma, bu alandaki çalışmalarını geliştirmeyi hedefliyor. Çalışmalarında ise müşteri memnuniyetine öncelik veren Express Vinç, müşteri memnuniyetinin hizmet kalitesinden geçtiğine inanıyor.

 

Kiralama yelpazesi

Express Vinç'in 2008 yılında kurulduğunu ve sektöre ilk olarak vinç ile giriş yaptıklarını ifade eden Genel Müdür Yunus Türken, zamanla faaliyet alanlarını genişleterek araçüstü sepetli platform tarafına yöneldiklerini söyledi. Şu anda işlerinin büyük bir bölümünü sepetli platformların oluşturduğunu dile getiren Genel Müdür Türken, “İlk senelerde daha çok vinç üzerine yoğunlaşarak çalışmalarımızı sürdürdük. Hatta o dönem içerisinde yurt dışından bazı distribütörlükler aldık. Fakat bu süreçte Türkiye, henüz yabancı makinelere hazır değildi. O yüzden distribütörlüğü bırakmak zorunda kaldık. Sonrasında sepetli platforma yöneldik. Baktığınızda ilk olarak sektöre vinç ile giriş yaptık ama zamanla iş ağımız zamanla çeşitlendirdik ve ihtiyaçlar doğrultusunda platform tarafında yöneldik. Kiralama yelpazemiz oldukça geniş. Mobil vincin dışında tüm ürün gruplarında araçüstü sepetli, kendinden yürüyüşlü ve vinç tarafında müşterilerimize kiralama hizmeti veriyoruz.” Şu anda sadece makine kiralama alanında faaliyet gösterdiklerine dikkat çeken Türken, Express Vinç olarak müşterilerini erişmedikleri noktalara ulaştırdıklarını ifade ederek müşteri portföyleriyle ilgili şunları söyledi: “Bugün bir çok çalışma alanında insanlar platforma ve vince ihtiyaç duyuyorlar. Baktığınızda bugün inşaat projelerinde ve tüm yüksekte çalışılan işlerde vinç ve platform kullanılıyor. Ondan dolayı geniş bir müşteri portföyüne sahibiz.”

Platform ve vinç

Makine parklarında 16 metreden başlayıp 75 metreye kadar uzanan araçüstü sepetli ve kendinden yürüyüşlü platformlar ile vinçlerin yer aldığını ifade eden Express Vinç Genel Müdürü Türken, şu anda parklarında yaklaşık 120 makinenin yer aldığını söyledi. Türken, “Makine parkımızda şu anda 16 metreden 75 metreye kadar araçüstü sepetli platform ve vinç olarak 80 adet makinemiz bulunuyor. Onun haricinde parkımızda 40'a yakında makaslı ve örümcek olmak üzere kendinden yürüyüşlü platformumuz yer alıyor. Kendinden yürüyüşlü platformlarımız ise 8 ve 19 metre arasında değişiyor” dedi. Makine parklarında farklı markalara ait makinelerin yer aldığına dikkat çeken Yunus Türken, sepetli platform tarafında marka tercihinde bulunurken iç piyasada yelpazenin çok geniş olduğunu fakat pazarda en iyi marka hangisi ise o marka ile çalışmayı tercih ettiklerini aktararak şunları kaydetti: “İç piyasada sepetli platform tarafında marka yelpazesi oldukça geniş. Biz, bu markalar arasında en kaliteli olanla çalışıyoruz. Araçüstü sepetli platformların büyük metrajlarında ise özellikle Palfinger markasını tercih ediyoruz.”

 

Marka tercihi ve 2018 yatırımları

Marka tercihinde bulunurken makinenin kalitesi ve arkasında duran firmanın büyüklüğü, servisi, satış sonrası hizmetleri ve kullandığı malzemeye oldukça önem verdiklerini dile getiren Yunus Türken, “Makineyi zamanında almakta bir kalitedir, Makinenin servisinin zamanında gelmesi de bir kalitedir” dedi. Express Vinç olarak önümüzdeki günlerde makine parklarına yatırım yapacaklarının altını çizen Genel Müdür Türken, bu yatırımda kendinden yürüyüşlü platform ve vinç tarafına ağırlık vereceklerini söyledi ve şunları ekledi: “Sepetli platform tarafında şu anda makine sayımız yeterli. Artık doyum noktasına ulaştık diyebiliriz. Kendinden yürüyüşlü platformlar tarafında yatırım planlarımız var. Burada da özellikle yüksek adette yatırım yapmamız gerekiyor. Çünkü yüksek adetlerde yatırım yapmazsak maliyet konusunda avantaj sağlamayabiliriz. Bu sene bunun planlarınızı yapıyoruz. 2018 yatırımlarımızda özellikle vinç ve kendinden yürüyüşlü platform tarafına ağırlık vereceğiz.” 2018 yatırımlarında marka tercihlerini her zaman olduğu gibi kaliteden ve iyi hizmetten yana kullanacaklarını ifade eden Türken, “Önemli olan yaptığınız yatırımın en kısa sürede geri dönüşünü görmektir. Yani sadece markanın kaliteli olması da yeterli olmuyor. Bunun yanı sıra makinenin kendisini amorti etmesi de çok önemli. Bizim sektörümüzde ne yazık ki bilinçli kullanıcı çok fazla bulunmuyor. Bu yüzden makine ne kadar kaliteli de olsa sorun yaşıyorsunuz” dedi. Konuşmasının son bölümünde platform sektörü değerlendiren Türken, sektörün her sene yüzde 30 büyüme gösterdiğini ve bu büyümenin her sene devam ettiğini aktararak, sektörün içerisinde yer alan bir firma olarak yatırımlarını bilinçli yaparak, emin adımlarla büyümeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER