MÜŞTERİLERİN GÖZÜNDEN PALFINGER

14 Ağustos 2018 Salı - 10:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

MÜŞTERİLERİN GÖZÜNDEN PALFINGER
MÜŞTERİLERİN GÖZÜNDEN PALFINGER

JUMBO PLATFORM DENİNCE AKLA GELEN İLK MARKALARDAN BİRİ OLAN PALFİNGER, EXPRESS VİNÇ, GÖKÇEL VİNÇ VE TEKNİK VİNÇ TARAFINDAN TERCİH EDİLİYOR. GÜVENLİK VE KALİTESİYLE ÖNE ÇIKAN MARKANIN DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ İSE BIG LIFT ÜSTLENİYOR

 

Modern şehirleşmenin getirdiği yüksek yapılar ile özellikle yeşil enerji kaynakları olarak bilinen rüzgar tribünlerinin montajı ve bakımındaki normalden çok daha yüksek "Jumbo" platform ihtiyacını karşılamak amacıyla hareket eden Big Lift, distribütörü olduğu Palfinger'in 45, 53, 57, 64, 70 ve 90 metre çalışma erişimine sahip makinelerini pazara sunuyor. Platform kiralama sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Express Vinç, Gökçel Vinç ve Teknik Vinç de yüksek erişim kapasitesine sahip platform ihtiyacını Palfinger'den karşılıyor. İş güvenliği, verimlilik ve emniyetli çalışma konularında öne çıkan markaya sahip olan Express Vinç, Gökçel Vinç ve Teknik Vinç yetkilileri, Palfinger ve Big Lift'i neden tercih ettiklerini anlatıyor.

EXPRESS VİNÇ

OSMAN BALCIOĞLU - EXPRESS VİNÇ

Express Vinç, 2 yıl önce Palfinger'in 64 ve 75 metre araç üstü sepetli platformunu parkına kattı. Güvenlik ve sağlamlık nedeniyle Palfinger markasına yönelen firma, satış sonrası hizmetler konusunda da Big Lift'ten gerekli tüm hizmeti aldığını belirtiyor. 64 ve 75 metre makineleriyle ilgili şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadıklarını ifade eden Express Vinç Yetkilisi Osman Balcıoğlu, Palfinger'in bir dünya markası olduğunu söyledi. Jumbo platformda filo yapmak amacıyla Palfinger yatırımında bulunduklarını kaydeden Osman Balcıoğlu, "2 yıl önce jumbo platformda filo oluşturmak amacıyla Palfinger'den 75 ve 64 metre yüksekliğe sahip araç üstü sepetli platform satın aldık. Şu ana kadar makinelerle ilgili çok büyük sorunlar yaşamadık. Palfinger, kaliteli ve iş güvenliği anlamında önemli bir marka. Ayrıca Palfinger'in güvenlik kat sayısı diğer markaların üstünde diyebilirim" şeklinde konuştu.

"BIG LIFT, PALFINGER'İN ARKASINDA DURDU"

Big Lift'ten satış sonrası hizmetler ve servis konusuyla ilgili de gerekli tüm hizmeti aldıklarını kaydeden Osman Balcıoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Big Lift, distirbütör olarak Palfinger markasının arkasında durdu. Big Lift'in satış sonrası hizmetler ve servisinden memnunuz, herhangi bir sorun yaşamadık. Sadece makineyi ilk aldığımızda üretimden kaynaklanan küçük bir aksaklık oldu. Bu aksaklıkta Almanya'dan gelen ekip tarafından kısa sürede halledildi." Express Vinç olarak yeni yatırımlarla ilgili açıklamalarda da bulunan Türken, ihtiyaç doğrultusunda Palfinger markasını yeniden tercih edebileceklerinin altını çizdi ve şunları ekledi: "Yatırım konusuyla ilgili uzun dönemli planlar yapmıyoruz. Eğer makine parkımızda yatırıma ihtiyaç varsa, bu doğrultuda planlarımızı yapıyoruz ve yatırımlarımızı gerçekleştiriyoruz. Tabi mevcut makinelerimizin dışındaki metrajlarda 53 veya 57 metreyi ilerleyen dönemlerde parkımıza katmak isteriz. Bu yatırımımızda da marka tercihimiz yeniden Palfinger olabilir."

 

GÖKÇEL VİNÇ

Gökçel Vinç, geçen yıl Big Lift'ten Palfinger marka 57 metrelik araç üstü sepetli (jumbo) platform satın aldı ve makine parkını güçlendirdi. Gökçel Vinç'in Genel Müdürü İsa Gökçel, Palfinger'in can güvenliği ve emniyet açısından kendilerine güven veren bir marka olduğunu söylüyor. Makine parklarında ihtiyaç doğrultusunda Palfinger yatırımını gerçekleştirdiklerini kaydeden İsa Gökçel, "Makine parkımızda yüksek metrajlarda araç üstü platforma ihtiyaç vardı. Bu ihtiyacımızı karşılamak için marka araştırması içerisine girdik ve Big Lift ile görüşmeye başladık. Daha sonra şartların hızlı gelişmesiyle 57 metrelik Palfinger'i satın aldık" dedi.

"PALFINGER BİZE GÜVEN VERİYOR"

Palfinger'in 57 metrelik jumbo platformunu yaklaşık 1 yıldır kullandıklarına ve herhangi bir sorun yaşamadıklarına dikkat çeken İsa Gökçel, makineyle ilgili şunları söyledi: "Makine son sistem. Taleplerimizi eksiksiz yerine getiriyor. Şu anda makineyle ilgili hiç bir sıkıntımız yok. Makinede titreme ve sarsıntı yok denilecek kadar az. Zaten olağandışı bir durumda makinenin emniyet katsayısı yüksek olduğu için çalışabileceği yüksekliği kendisi ayarlıyor. Diğer markalarda emniyet katsayısı 4 ise Palfinger'de bu sayı 6 diyebiliriz. Bu nedenle Palfinger'in 57 metrelik araç üstü platformu bize aşırı güven veriyor. Yani yüksekte çalışırken hem personelimiz açısından olsun hem de sepette çalışan tedarikçi firmanın personeli olsun, can güvenliği ve emniyet açısından bize ve makinemize güveniyor."

YATIRIM PLANLARI

Palfinger'in Türkiye distribütörü Big Lift'ten memnun olduklarını dile getiren Gökçel Vinç Genel Müdürü İsa Gökçel, firmadan servis konusunda gerekli desteği aldıklarını söyledi ve şunları ekledi: "Big Lift, gerek makine teslimatı gerek satış sonrası hizmetler ve servis olsun bize her konuda gerekli tüm hizmeti sağladı. Tedarikçi firma olarak Big Lift'ten memnunuz. Makineyi ilk aldığımız zamanlarda ufak tefek sorunlar yaşandı ama anında müdahale edilerek, bu sorunlar kısa sürede çözüme kavuştu." Gelecek dönem yatırımlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan İsa Gökçel, 75 metre jumbo platform yatırım yapma hedeflerinin olduğunu ve bu yatırımda gerekli anlaşmaların sağlanması durumunda yeniden Big Lift'i ve Palfinger'i tercih edebileceklerini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Jumbo platformların sektördeki sayısı her geçen gün artıyor. Fakat, neticede biz bu işi yapıyorsak jumbo platform yatırımı yapmamız gerekiyor. Şu anda 57 metrenin üzerinde 75 metre jumbo platform yatırımı yapmayı düşünüyoruz. Bu yatırımda gerekli şartların ve anlaşmaların sağlanması durumunda tercihimiz yeniden Big Lift ve Palfinger markası olur."

TEKNİK VİNÇ

ALTAN DİLMAÇ - TEKNİK VİNÇ

Teknik Vinç, 5 yıl önce Palfinger marka 53 metre jumbo platformu makine parkına ekledi. Palfinger platformlarının kaliteli olduğunu gözlemlediklerini, çalışma koşullarını yakından takip ederek beğendiklerini ve bu doğrultuda Palfinger yatırımı gerçekleştirdiklerini aktaran Teknik Vinç Yetkilisi Altan Dilmaç, uzun yıllardır makineyi sorunsuz bir şekilde kullandıklarını aktardı. Altan Dilmaç, "Parkımızda jumbo platform ihtiyacı vardı. Bu doğrultuda sektörde marka araştırması yaptık. Tabi o dönemde Türkiye'ye yurt dışından gelen makine markaları sayılıydı. Big Lift'te görüştük ve Palfinger platformlarının zaten kaliteli olduğunu görüyorduk ve makineleri beğeniyorduk. Yapılan görüşmeler sonrasında Palfinger yatırımı yapmaya karar vererek, yaklaşık 5 yıl önce Big Lift'ten Palfinger marka 53 metre jumbo sepetli platform satın aldık. Uzun yıllardır makineyi kullanıyoruz" dedi.

KALİTE, SAĞLAMLIK VE GÜVENLİK

Jumbo platformda Palfinger'in önemli bir marka olduğuna değinen Dilmaç, jumbo platformların avantajlarından da şu şekilde bahsetti:"Jumbo platformların en büyük özelliği yaklaşık 36-37 metre yatay olarak erişim sağlamasıdır. Müşterilerimiz için en cazip özelliği budur. Bu doğrultuda hareket ederek parkımızdaki jumbo platform ihtiyacını Palfinger markasından karşıladık. Palfinger'i sağlamlık, kalite, sepet genişliği, ikinci kırması özelliği ve metrajda kilo olarak kapasitesinin fazla olması nedeniyle tercih ettik." Palfinger markasının kalite, sağlamlık ve güvenlik anlamında ön plana çıktığını da aktaran Altan Dilmaç, "Makine elektronik olduğu için hiç bir hatayı kabul etmiyor ve operatörüne risk oluşturmuyor" dedi.

"PALFINGER'İ ÖNERİRİM"

Satış sonrası hizmetler ve servis konusunda Big Lift'ten sorunsuz hizmet aldıklarına değinen Dilmaç, Palfinger'i uzun yıllardan beri kullandıklarını, makineden memnun olduklarını ve sektördeki diğer firmalara rahatlıkla önerebildiğini söyledi ve şunları kaydetti: "Big Lift ile uzun yıllardır çalışıyoruz. Servis ve satış sonrası hizmetler konusunda destekler aldık. Palfinger'in markası az öncede belirttiğim gibi sağlamlık ve güven konusunda ön plana çıkıyor." Sözlerine yakında zamanda jumbo platform yatırım planlarının olmadığını belirterek devam eden Dilmaç, "Parkımıza jumbo platform yatırımı yapma gibi bir düşüncemiz yok. Fakat gelecek dönem ne getirir bilemeyiz. Eğer jumbo platforma ihtiyacımız olursa, yeniden planlarımızı yapar ve gerekli markalarda görüşme sağlarız" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER