YALE'NİN YENİ MODELLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DEV ORGANİZASYONLA TANITILDI

16 Kasım 2018 Cuma - 10:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

YALE'NİN YENİ MODELLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DEV ORGANİZASYONLA TANITILDI
YALE'NİN YENİ MODELLERİ VE TEKNOLOJİLERİ DEV ORGANİZASYONLA TANITILDI

TSM GLOBAL İŞTİRAKİ OLARAK KURULAN QUİCKLİFT, YALE FORKLİFT VE İSTİF MAKİNALARI'NIN TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜNÜ ÜSTLENDİ VE İLK MÜŞTERİ ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. FARKLI SEKTÖRLERDEKİ MÜŞTERİLERİNİ ÖNCE YALE'NİN HOLLANDA'DAKİ FABRİKASINDA AĞIRLAYAN FİRMA, ARDINDAN ALMANYA'DAKİ ORGANİZASYONDA YALE’NİN GÜNCEL-YENİ MODELLERİNİ VE TEKNOLOJİLERİNİ MÜŞTERİLERİYLE BİR ARAYA GELEREK PAYLAŞTI

Yale ile yapılan distribütörlük anlaşmasının ardından kısa bir süre içerisinde çalışmalarına hız veren QuickLift, ilk müşteri etkinliğini de yurt dışında düzenledi. Farklı sektörlerdeki müşterilerini öncelikle Yale'nin Hollanda'daki fabrikasında ağırlayan firma, ziyaretçilere Yale'nin üretim tesislerini gezdirdi. Fabrika gezisinin ardından Almanya'ya hareket eden müşteriler ve QuickLift yetkilileri, Düsseldorf'ta Yale'nin yeni ürün ve teknolojilerinin tanıtıldığı organizasyona katıldı. Türkiye, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'dan müşteriler ile sektörel basının davet edildiği etkinlikte hemen her sektörü ilgilendiren konular ele alındı. Yeni ürün ve teknolojilerin yer aldığı organizasyonda katılımcılara yeni MR10E, MR12E ve MR14E Reachtruck modelleri, Robotic (AGV Donanımlı) MO70T akülü çekici ve MC15 denge ağırlıklı istifleyici, VX Gold Edition serisi Dizel&Lpg forkliftler, @600 mm yük merkezi kapasiteli 16 tonluk modelinden sonra @1.200 mm yük merkezi ile 16 ton taşıma kapasitesine sahip yeni GDP160EC modeli Yale’nin en yüksek kapasiteli modeli oldu. Ayrıca farklı sektörler için geliştirilen ataşman uygulamaları tanıtılırken, hidrojen yakıtlı ve Lithium-Ion akü teknolojisi ile çalışan akülü makinelerin tanıtıldığı organizasyonda güncel modellerin yanı sıra yeni modeller ve teknolojiler hakkında bilgi sahibi olan davetliler, daha sonra uygulama alanlarında tüm bu çözümleri yakından inceleme şansı buldu.

 

YALE İLE DOĞRU ÇÖZÜMLER

“This is Yale” organizasyona katılan konuklar, her biri Yale uzmanlığınca geliştirilen ve sekiz farklı sektöre çözüm sunan alanları gezme şansına sahip oldular.

OTOMOTİV

Ziyaretçiler, etkinlikte yeni Yale robotik MO70T akülü çekicinin canlı gösterisine tanık oldu. Yenilikçi Balyo geoguidance sistemi ve robot çekici ilk kez gösterildi ve endüstri uzmanları, çekicinin otomatik ve manuel modları arasındaki geçiş kolaylığını anlattı.

KİMYASAL VE TEHLİKELİ MADDELER

Yale ve tedarikçi partneri Pyroban'dan uzmanlar, aşındırıcı ortamlar için özelleştirilmiş çözümler, hassas davul kullanımı, patlamaya karşı koruma ve bir dizi heyecan verici gösteride gaz tespiti konusunda hazırdılar. Yeni Veracitor VX Gold Edition forkliftleri göstergede önemli bir rol oynadı ve toplam bakım maliyetlerini düşürürken verimliliği artırmak için tasarlanan sekiz özellikli paketini gösterdi.

İNŞAAT

İnşaat sektöründe sürekli, üç vardiyalı operasyonlar, pahalı, ağır ve genellikle garip - yükler taşırken sürebilecek çözümler gerektirir. Optimal görünürlük sunacak şekilde tasarlanan Yale yüksek kapasiteli çekiciler, ataşman zengini endüstrisi için Yale çözümlerinin güvenilirliğini ve çok yönlülüğünü göstermek için hazır bulundu.

FİLO VE TELEMATİK

Filo ve Telematik bölgesinde, Yale Vision ile GPS hareketi, Yale'de faaliyet gösteren çekicilerden gelen canlı verileri kullanan bir dizi gösterinin bir parçası olarak gösterildi. Veriler, bir çekicinin ömrü hakkında yararlı bilgiler sağlar ve doğru bir şekilde kullanıldığında, lojistik yöneticilerinin filo verimliliğini, operatör performansını optimize etmelerine, karbon ayak izlerini azaltmalarına ve genel malzeme taşıma maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olabilir.

YİYECEK VE İÇECEK

Yiyecek ve içecek endüstrisi için, çevreye uygun ekipmanlar üretkenliği artırmanın anahtarıdır. Soğuk depolama çözümlerinden, çift palet tutucularından ve gürültü azaltma seçeneklerinden, Yale'in yoğun işleri yönetmek için tasarlanan çözümleri paylaştı. Çatallarla veya ek parçalarla çalışmak üzere tasarlanan güvenilir GLP30VX Veracitor modeli, verimlilik artırıcı özellikleriyle ana cazibe merkezi haline geldi.

KAĞIT VE AHŞAP

Ahşap, kağıt ve geri dönüşüm uygulamalarında malzeme taşıma ekipmanlarının doğal düşmanı olan toz ve kir ile Yale çözümleri zorlu çalışma ortamlarıyla başa çıkmak için tasarlandı. Ters fan, balya kıskacı ve Yaya Bilinçli Işıkları ile yüksek kapasiteli GDP35VX Veracitor modeli, kağıt ve geri dönüşüm uygulamalarındaki gösterinin yıldızı oldu.

 

GÜÇ ÇÖZÜMLERİ

Yale, kurşun asitli aküler, Li-ion ve hidrojen yakıt pilleri gibi yakın zamanda duyurulmuş olan Stage V ICE motorları ile bir operasyonu şarj edebilmenin çok çeşitli yollarını sergiledi.

TEDARIK ZİNCİRİ ÇÖZÜMLERİ

Yale'nin Yeni MR12E denge ağırlıklı istifleyici modeli, sıkı sınırlarda çalışma kabiliyetini mükemmel bir şekilde gösterdi; Balyo teknolojisine sahip Yale MC15 robot denge ağırlıklı istifleyici modeli de ilk defa piyasaya sunuldu.

MARKA BİLİNİRLİĞİ

Yale'nin ürün ve teknolojilerin tanıtıldığı organizasyonda Türkiye'deki davetlilerle yakından ilgilenen QuickLift Satış Müdürü Barış Can, Yale'nin Türkiye distribütörlüğünü üstlendiklerini ve Türkiye'de birçok sektörde geçmişi olan Yale markasının bilinirliğini daha fazla yaygınlaştırmak amacıyla çalışmalara başladıklarını söyledi. Yale'nin Türkiye'de özellikle gıda, içeçek, lojistik, otomotiv ve üretim sektörlerinde yaygın olarak tercih edildiğini aktaran Barış Can “Tüm müşterilerimize Yale markasıyla hizmet vermeye hazırız" dedi. Yale markasının akıllı teknolojiye ciddi yatırımlarda bulunduğuna da dikkat çeken Barış CAN, markanın özellikle AGV konusuna ağırlık verdiğini söyledi ve şunları ekledi: "Robotik çözümler giderek artan bir beklenti, Türkiye'de kullanımı henüz olması gereken seviyelerde olmasa da Yale’nin özellikle depo içi ekipmanlarda AGV teknolojisine önemli yatırımları bulunuyor. Bunun yanı sıra Lithium-Ion teknolojisinde de önemli yatırımlarımız var, mevcut tüm ürün hattımızda bulunan modeller için müşteri taleplerine cevap verebilecek seviyede Lithium-Ion akülü model seçeneklerimiz mevcut. Ayrıca Yale hidrojen hücreli akü konusunda da çok ciddi çalışmalara imza atıyor ve Yale bu konuda dünyada lider durumda. Yale ürün ve teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlikte dikkat çeken Lihtium-Ion akülerden sonra hidrojen akülü forklitlerimiz içinde önümüzdeki yıllarda seri üretime başlanacak ve bu ürünleri müşterilerimizle buluşturacağız."

YENİ ÜRÜN VE TEKNOLOJİ

 

Düzenlenen organizasyonla ilgili de açıklamalarda bulunan Barış Can, "Yale, özellikle basına ve farklı ülkedeki müşterilerine tüm ürün yelpazesini aynı anda sunabilmek ve teknolojilerini tanıtmak için böyle bir etkinlik düzenledi. Organizasyonda yeni ürünlerin yanı sıra hidrojen hücreli ve Lithium-Ion aküler, AGV ve yeni geliştirilen teknolojiler tanıtıldı. Etkinlikte 8 ton kapasiteli Lithium-Ion akülü forkliftimiz müşterilerimizin özel olarak ilgisini çekti. İşletim performansı olarak dizel-lpg yakıtlı modellerin üzerinde bir çevrime sahip olan 8 ton akülü modeli ön aks yapısı sayesinde iç ve dış mekan uygulamalarında, ağır ortam ve zemin şartlarında en üst düzeyde performans sergileyebilecek, kapalı devre işletim sistemi ile bakım ihtiyacını minimizde edebilecek tam bir kullanıcı dostu olarak gördük. Müşterilerimiz ile beraber tüm yeni makineleri uygulama alanlarında detaylıca inceleme şansını elde ettik. Akülü ekipmanlara ilaveten Yale dizel ekipmanlarda da üretim kapasitesini 1.200 mm yük merkezinde 16 tona kadar çıkardı, Yeni 16 tonluk forkliftimizi de bu etkinlikte müşterilerimiz ile birlikte ve incelemiş olduk. Kısacası yeni ürünlerimizi ve teknolojik gelişmelerin tamamını Türkiye'den gelen müşterilerimize tanıtmış olduk. Müşterilerimiz tarafından pratik olarak da makinelerin tüm çalışmalarının gözlemlendiğini istasyonlarda bulunduk, müşterilerimizin tüm soru ve ihtiyaçları ile ilgili olarak olumlu sonuçlar verecek seviyede bilgi paylaşımında bulunulduğunu, bu anlamda başarılı ve verimli bir etkinlik oldu" dedi.

ENERJİ ÇÖZÜMLERİ

Yale'nin çok çeşitli enerji çözümlerine sahip bir marka olduğunu ifade eden Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesinde Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ian Melhuish, etkinlikte tanıtılan lithium-Ion akülere katılımcıların büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Yale çok çeşitli enerji çözümlerine sahip bir marka olduğuna dikkat çeken Ian Melhuish, müşterilerin ihtiyaçlarına göre bazı durumlarda standart asitli akülerin bazı durumlarda ise lithium-Ion en verimli çözüm olabileceğini aktardı. Ian Melhuish, “Hidrojenin gelecekte bir yeri olduğu kesin. Bunların dışında diğer motor çeşitliliğine de sahibiz. Sonuç olarak Yale müşterilerine araçlarının bir yerden bir yere ulaşması için, kendilerine özel, en verimli ve az maliyetli çözümü sunabilme becerisine sahip. Bunun kararının verilebilmesi için en doğru yol, Yale çalışanlarının makinelerin çalışacağı alana gelip analiz yapmasıdır. Müşteri ile yapılacak ortaklaşa bir çalışma ile hareketli ekipmanların çalışmasındaki detayları öğrenip müşteriye bir çözüm sunulur. dedi.

"QUİCKLİFT'E İNANIYORUZ"

Etkinlikle ilgili değerlendirmelerde bulunan Yale Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Harry Sands, yeni distribütörleri QuickLift'in Yale markasını Türkiye’de en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını belirtti ve şunları kaydetti: "Bölgemizde bulunan distribütörlerimiz, müşterilerimiz ve basın için düzenlediğimiz bu etkinlikten oldukça memnunuz. Yale markasının bugününü ve geleceğini göstermek amacına ulaştığımızı düşünüyorum. Teknolojiye ve Arge’ye yaptığımız yatırımların sonuçlarını görebileceğiniz bir etkinlik tasarladık. Yale’nin müşterilerimizin ihtiyaçlarına karşılayabilecek birden fazla çözüm yolu var. Bu çözümleri sektörel bazda göstermek ve iş ortaklarımızın yorumlarını almak bizim için çok önemli. Bölgemizde ekonominin iyileşmesi satışlarda artışa neden oldu. Yatırımların artmasıyla beraber depolama ve istifleme makineleri sektörünün yükselmesi devam edecektir. Bölgemizde yer alan Türkiye’nin, son dönemlerde yaşadığı ekonomik problemlerin kısa süre içerisinde düzeleceğine olan inancımız tam. Yeni distribütörümüz olan QuickLift’in Türkiye’de Yale markasını en iyi şekilde temsil edeceğini biliyoruz. Gerek satış gerekse satış sonrası hizmetlere verdikleri önemi biliyoruz. Bu da Türkiye’deki Yale marka imajına ve değerine çok değerli katkılar yapacaktır. Yaptığımız iş birliğine güveniyoruz ve çok hızlı bir şekilde olumlu etkilerini göreceğimize inanıyoruz."

MÜŞTERİ YORUMLARI

 

ALIŞAN LOJİSTİK - AYHAN ÖZEKİN

Organizasyonun Türkiye'den planlanışı ve buradaki konsepti oldukça başarılıydı. Yorucu olmayan ve aynı mekan içerisinde çok sayıda bilgiyi görsel olarak verebilen bir etkinlikte yer aldık. Anlatılanları aynı zamanda uygulamalı bir şekilde görebilme şansımız oldu. Teknolojinin gelişmesiyle artık tüm markalar neredeyse birbirine yakın ürünler geliştiriyorlar. Bu yüzden markaları birbirinden ayırt edebilmek için küçük nüanslara odaklanmak gerekiyor. Örneğin bu etkinliğe katılarak Yale'nin ürettiği insansız transpaletleri ve ürün grubunda yer alan tüm modelleri yakından inceledik. Diğer taraftan akülü makinelerde yaşanan problemi çözmek adına akü tarafında yapılan yatırım ve gelişmeleri yakından gördük. Hidrojen ile çalışabilen makineler, operasyonel şarj gibi kavramların ön plana çıktığını ve lithium-Ion teknolojisi sayesinde makinelerin hızlı ara şarjlar ile 3 vardiya olarak kullanılabildiğine şahit olduk. Etkinlikte en çok dikkatimi çeken diğer bir konu ise makinelerde bulunan otomatik yangın söndürme sistemi ve lojistik depoların ortak sorunu olan kuşlar ile ilgili olarak makine geri vitese alındığında çıkarttığı ses ile kuş kovma özelliği oldu.

BEST GÜÇ TRAFOLARI - AYHAN ÇELİK

 

Etkinlikte özellikle istif makineleri ve forkliftlerle ilgilendik. Şu anda makine parkımızda Yale markasına ait 39 adet değişik tipte makine bulunuyor. Organizasyonda en çok dikkatimi çeken konu lithium-Ion aküler oldu. Makineler, lithium-Ion ile çok seri hale gelmişler. Daha önce böyle seri makineler görmemiştim. Fabrikamızda gün içerisinde teslimatların hızlı şekilde yapılması gerektiği dönemler oluyor. Örneğin; bir gemiden sac aldığımızda gün içerisinde 20 TIR'ı boşaltmamız gerekiyor. Bu durumlarda hızlı makinelere ihtiyacımız oluyor ya da birden fazla makine ile çalışmak zorunda kalıyoruz. Burada tanıtılan yeni lithium-Ion akülü forkliftler bizim işimizi büyük oranda kolaylaştıracak. Organizasyonda tanıtılan yeni ürünler ve teknolojilerle hem bakım hem de yakıt konusunda büyük tasarruf sağlanacak. Kullandığımız 5, 7 ve 12 tonluk araçların tamamı dizel ve akaryakıt konusunda üzerimizde ciddi bir yük var. Bu lithium-Ion makinelere geçerek ciddi bir enerji tasarrufu sağlayacağımızı düşünüyorum. Bunun yanı sıra fabrikamız içerisindeki yükleme ve nakliyeyle ilgili olarak etkinlikte tanıtılan çoklu palet yükleme,  paletli ve dökme ürünler için çevirme ataçmanları ilgimi çekti. Bu ataçmanlar ile fabrikada özellikle yükleme sırasında yaşadığımız sorunları çözebileceğimizi düşünüyorum. Bunları değerlendireceğiz.

 

HAKMAR - YETKİNER SATILMIŞ

Yale makinelerinin ve yeni teknolojilerinin tanıtıldığı etkinlik bizim için oldukça verimliydi.    Tanıtılan makinelerde bulunan yeni ataçmanlar çeşitliliği oldukça ilgimi çekti. Özellikle şanzıman sistemi ile fren yapmadan makinenin aniden geri ve ileri manevra yapması büyük beğeni topladı. Bizim bundan sonra artık bu tarz makinelere ihtiyacımız var. Bu makineleri depolarımızda kullanmak istiyoruz. Makinenin üzerinde bulunan ataçman sayesinde içecek bölümüz bir noktaya 10 kez gideceğine, bu ataçman ile 3 kez gider ve büyük tasarruf sağlamış oluruz. Doğru ataçman kullanımı ile personel ihtiyacı azalıyor ve iki forkliftin yapacağı iş tek forklift ile yapılabiliyor. Bu durum bizim için çok ideal bir çözüm. Önemli olan, çok sayıda makine yatırımı yapmak değil, doğru ürünü tercih ederek doğru yerde kullanmak. Onun haricinde forklift akülerinin daha güçlendirilmiş olması kullanıcılar için oldukça önemli bir konu. Etkinlikte tanıtılan bazı forklift akülerinin amperleri 460Ah’den 750Ah’e çıkarılmış. Bizim makinelerimizin aküleri yaklaşık 6 saat içerisinde bitiyor. Haliyle çift akü kullanıyoruz. Bu durum bize artı bir maliyet oluşturuyor ve işlerimizi aksatıyor. Fakat Yale tarafından yapılan yeniliklerle akülerin güçlendirilmesi sonucunda bizim operasyonumuz şartlarında çalışma sürelerinin 12 saate kadar çıkarılabileceğini gördük. Yale markasında sürekli bir yenilik yaşanıyor. Yale'in teknolojik yatırımlarını ürünlerine yansıtması ve bu yenilikleri bizlere sunmasını büyük bir şans olarak görüyorum.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER