“FİRMA SAYISI ARTTI, FARKLI OLAN KAZANIR”

22 Kasım 2018 Perşembe - 08:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“FİRMA SAYISI ARTTI, FARKLI OLAN KAZANIR”
“FİRMA SAYISI ARTTI, FARKLI OLAN KAZANIR”

KRT VİNÇ, GENİŞ MAKİNE PARKI İLE MÜŞTERİLERİNİN KİRALAMA İHTİYAÇLARINI KISA SÜREDE ÇÖZÜME KAVUŞTURUYOR. 2000'Lİ YILLARIN BAŞINDAN İTİBAREN PLATFORM, VİNÇ VE FORKLİFT KİRALAMA SEKTÖRÜNÜN İÇERİSİNDE YER ALAN FİRMA, ARAÇ PARKININ YENİ VE ÇEŞİTLİ OLMASINA BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde kurulan KRT Vinç, platform ağırlıklı olmak üzere vinç ve forklift kiralama sektöründe yaklaşık 18 yıldır faaliyet gösteriyor. Müşterilerine saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olmak üzere kiralama seçenekleri sunan firma, makine kiralamanın yanı sıra sunduğu çözüm odaklı çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Sektörün önemli oyuncuları arasında yer alan KRT Vinç, yoğun rekabetin yaşandığı kiralama pazarında sağlam adımlarla büyümeyi hedefliyor.

 

İŞE UYGUN MAKİNE KİRALAMA

Okan Üniversitesi'nde Uluslararası Lojistik bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra kiralama sektöründe faaliyet göstermeye başlayan ve yaklaşık 5 yıldır KRT Vinç firmasında Operasyon Sorumlusu olarak görev yapan Barbaros Tataroğlu, KRT Vinç'in kiralama sektörüne hizmet vermek amacıyla kurulduğu ifade etti. Şu anda araçüstü vinç ve sepetli platform, kendinden yürüyüşlü platformlar ile forklift ürün grubunda farklı kiralama seçenekleriyle hizmet sunduklarını kaydeden Tataroğlu, müşteri portföylerinin yüzde 70'inin kurumsal firmalardan oluştuğunu, ayrıca piyasadaki işlerde de faaliyet gösterdiklerini söyledi. Müşterilerine makine kiralamanın yanı sıra doğru makineyi tercih etmeleri için operasyonel çözüm sunduklarına da dikkat çeken Operasyon Sorumlusu Tataroğlu, “KRT Vinç'ten makine kiralamak isteyen müşterimize en iyi hizmeti sunmak için öncelikle makineyi nerede kullanacağını soruyoruz. Tabi, makine talep edilen projelerin büyüklüğüne göre ekiplerimiz müşterilerimizin işine en uygun makineyi sunmak için proje alanına giderek keşif yapıyor. KRT Vinç olarak biz sadece makine kiralamıyoruz aynı zamanda müşterilerimizin işlerinde en doğru makineyi kullanmalarını sağlıyoruz” dedi.

MAKİNE PARKI VE MARKA TERCİHİ

Vinç, platform ve forklift ürün gruplarının yer aldığı geniş bir makine parkına sahip olduklarını dile getiren Barbaros Tataroğlu, müşterilerin talep ettiği tüm makinelerin bünyelerinde bulunduğunu vurguladı ve araç parkıyla ilgili şunları söyledi: “Parkımızda 10 - 75 ton arasında 22 adet araçüstü vinç, 24 – 45 metre arasında 12 adet araçüstü sepetli platform, 5 – 27 metre arasında 104 adet dizel – akülü eklemli ve makaslı platform ile 3 – 7 ton arasında 10 adet forklift olmak üzere toplam 150 adet makine bulunuyor. Makine parkımızın çeşitli olması bizim için büyük bir avantaj. Müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm makineler parkımızda bulunuyor. Böylelikle müşteriler kiralama taleplerini tek bir firmadan karşılıyor. Bu da onlar için sorunsuz hizmet anlamına geliyor. Parkımızı çeşitli tutmamızın en büyük sebebi ise müşterilerimizin taleplerine anında cevap verebilmektir.” Makine yatırımında bulunurken kalite, ikinci el satış değeri ve servis gibi kriterleri göz önünde bulundurduklarını kaydeden Tataroğlu, piyasada kendini ispatlamış markalarla çalıştıklarına değindi. Barbaros Tataroğlu, “KRT Vinç olarak sorunsuz ve sektörde bilinen markalarla çalışmayı tercih ediyoruz. Bu kapsamda da vinç tarafındaki tercihimiz yerli üretimden yana oluyor ve Hidrokon ile Kombasan Acar'la çalışıyoruz. Araçüstü sepetli platformda Uzmanlar Platform ve ENS Platform'dan makine alımı gerçekleştiriyoruz. Kendiden yürüyüşlü makaslı ve eklemli platformlarda Sinoboom ve Airo markasını tercih ediyoruz. Forklift ürün grubunda ise Hyundai ve Liugong ile işbirliğimiz oluyor. Çalıştığımız markaların hepsinden çok memnunuz. Hiç biriyle bu zamana kadar büyük bir sorun yaşamadık” dedi.

“KRT VİNÇ SERVİSİ İLE HIZLI ÇÖZÜM”

Makine parklarında yer alan markaların tamamının servis ve satış sonrası hizmetlerinden memnun olduklarını dile getiren Tataroğlu, servis konusunun KRT Vinç için önemli olduğuna değindi ve bu alanda müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına kendi bünyelerinde servis departmanı oluşturduklarını söyledi ve şunları ekledi: “KRT Vinç olarak servis hizmeti en hassas olduğumuz konuların başında geliyor. Bu nedenle servis tarafında sürekli geliştirmeler yapıyoruz. Makinelerimizin bakımları bünyemizde bulunan servis ekipleri tarafından yapılıyor. Makine kiralayan müşterilerimizin servis ihtiyacına en kısa sürede cevap vermek istiyoruz. Eğer makinede kısa sürede çözülemeyecek bir sorun varsa, makine değişimine kadar hizmet sunabiliyoruz.” Personel yükseltici platform sektöründeki kiralama firmalarının sayısının son zamanlar çoğaldığına dikkat çeken Tataroğlu, artık sektörde kaliteli hizmet ve ürün sunarak farklılaşan firmaların kazanacağını aktararak şöyle konuştu: “Platform sektörü hızla büyüyor ve firması sayısı da giderek artıyor. Artık sektöründe hizmet ve ürün anlamında farklı olan ve öne çıkan firmalar kazanıyor. Bu nedenle müşterilerimiz bizden ne talep ederse yerine getirmeye çalışıyoruz. Örneğin; müşterilerimizden en fazla talep aldığımız konu servisti. Bu kapsamda bünyemizde bir servis ekibi oluşturduk ve artık bu noktada hızlı çözüm üretiyoruz. Onun aynı sıra makine parkımızın yeniliği ve çeşitliliğine dikkat ediyoruz. Az öncede belirttiğim gibi sektördeki firma sayısı çoğaldı. Bu nedenle müşterilerimize gerek sunduğumuz makine gerekse hizmet bizi daha çok tercih nedeni yapacağına inanıyorum.”

SAĞLAM VE EMİN ADIMLAR

 

KRT Vinç olarak 2018 yılının ilk yarısında yoğun bir çalışma dönemi geçirdiklerini fakat yılın ikinci yarısında yaşanan ekonomik olaylar nedeniyle kademeli olarak işlerin yavaşladığını vurgu yapan Barbaros Tataroğlu,” Yaşanılan zorlu piyasa koşullarında mevcut makinelerimizle en fazla verimi alabilmek ve sağlam adımlarla ilerleyebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Her firmada olduğu gibi KRT Vinç olarak biz de makine parkımızı sürekli büyütmek isteriz. Fakat şu andaki piyasa koşulları doğrultusunda yakın gelecekte yatırım planımız bulunmuyor. Eğer piyasa normale dönerse yatırımlarımız yeniden devam edecek” ifadelerini kullandı.

FİYATLANDIRMA VE REKABET SORUNU

Konuşmasının son bölümünde ise sektörde yaşanan sorunlara değinen Operasyon Sorumlusu Tataroğlu, fiyatlandırma, rekabet, operatör ve kiralanan makinenin düzgün kullanılmamasından yana sorun yaşadıklarını belirtti. Tataroğlu, “KRT Vinç olarak Kocaeli – Gebze Bölgesi'ndeki en büyük sorunlardan bir tanesi fiyatlandırma ve rekabet. Bu bölgede akıl almaz bir rekabet sistemi var. Fiyatlar anlık olarak belirleniyor. Fiyatlandırmada istikrar yok. Bu durum da sadece müşterinin işine yarıyor. Rekabet fazla olunca fiyat sürekli aşağıya çekiliyor. Bunun yanı sıra sektörde yeni operatör yetişmiyor. Ciddi anlamda bir eksiklik var. Bu konu uzun zamandır sektörü meşgul ediyor. Önümüzdeki günlerde dernekler vasıtasıyla bu konuda önemli adımların atılacağına inanıyorum. En büyük sorunlardan biri de kiralanan makinelerin düzgün kullanılmaması. Müşterilerimize makine kiralıyoruz ama bu makineler amacına uygun kullanılmıyor. Makine sağlam gidiyor, neredeyse hurda dönüyor. Bu sorunu diğer kiralamacı firmalarda yaşıyor. Bu sorunun önüne geçmek için makineye verilen hasarın müşteriye fatura edilmesi gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER