Yiğit Akü, ilk 1000 İhracatçı arasında yer aldı

08 Ocak 2019 Salı - 13:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yiğit Akü, ilk 1000 İhracatçı arasında yer aldı
Yiğit Akü, ilk 1000 İhracatçı arasında yer aldı

Türkiye’nin ilk 1000 İhracatçı firması arasında yer alan Yiğit Akü, yüzde 100 milli sermaye gücü ile ihracattaki başarılarını bir kez daha kanıtlayarak akü sektöründe lider konuma yükseldi

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan “İlk 1000 İhracatçı” araştırmasında Türkiye’nin ilk 1000 İhracatçı firması arasında bulunan ve akü sektöründe ilk sırada yer alan Yiğit Akü, global üretici ve tedarikçi olarak, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Yenilik, inovasyon, Ar-Ge ve yüksek katma değer sıralamalarında yerini alan ve sektörün temsilcisi olarak adından sıkça söz ettiren Yiğit Akü, başarılarını tüm hızıyla sürdürüyor. 2018 yılı ve bir sonraki yıllarda da ekonomik gelişmenin kaynağı olarak Ar-Ge ve Ür-Ge’ye dayalı yatırımlarına devam edecek olan firma, 5 kıtada 90’dan fazla ülkeye ihracat yaparak, önemli başarılara imza atıyor.

Erinç Çetin Miser - Yiğit Akü Genel Müdürü

Yenilikler

Akü pazarındaki durum, gelişmeler ve beklentilerle ilgili açıklamalarda bulunan Yiğit Akü Genel Müdürü Erinç Çetin Miser, “Türkiye’de akü pazarında vizyonu, inovasyonu, Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetleri konusunda gelişmiş ürünlere ihtiyaç duyuluyor. Sektörde bu konuda yatırımlar ve yenilikler yaparak giderek güçleniyor. Teknolojide yer alan trendler yaratmaya ihtiyaç duyuluyor, bu konudaki gelişmelerde olumlu yönde ilerliyor. Yeni ürüne ayrılan yatırım bütçeleri, planlamalar ve 5 yıllık hedef tabloları sektörde büyük önem arz ediyor. Bu durumda teknolojik açıdan gelinen noktanın bir diğer gösteriyor. Süregelen Ar-Ge çalışmalarının sonucu olarak ortaya çıkarılmış yüksek teknoloji ürünleri mevcuttur. Akü pazarında Yiğit Akü olarak bu tedariki, inovasyonu yüksek ürünlerimiz ile karşılamak bizlerin öncelikleri arasındadır. Beklentilerimiz ise; yatırım yapılması planlanan projelerde ya da ulusal arenadaki iş birlikteliklerinde devlet teşvikinin sağlanması yönündedir” dedi.

Yüksek kapasiteli ve uzun ömürlü

Soğuk havalarda akü seçimi ve kullanımının önemli bir konu olduğuna dikkat çeken Genel Müdür Miser, kış mevsiminde öne çıkarmayı hedefledikleri ürünle ilgili şunları kaydetti: “Yiğit Akü’nün TT7 serisi kış mevsimi için en ideal ürünlerimiz arasında yer alıyor. Tetra Core Kristal Teknolojisi ile yüksek kapasiteli ve uzun ömürlü olma özelliği ve kötü hava şartlarına uygunluğu ile bu serimiz tercih edilebilir. Güçlü alaşımı ile tüm hava şartlarında yüksek performans sağlar. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartır.”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER