Teupen gözüyle Türkiye pazarı

17 Şubat 2011 Perşembe - 11:41
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Teupen gözüyle Türkiye pazarı
Teupen gözüyle Türkiye pazarı
Ankomak’ta yerini alarak müşterilerini ağırlayan TMI Makina’yı distribütörlüğünü yaptığı Teupen yalnız bırakmadı. Teupen yetkilileri hem TMI Makina’ya eşlik etmek hem de Türkiye’deki sektörün potansiyelini yakından incelemek için fuarda bulundular.

Teupen’in İhracat Bölge Satış Müdürü Tobias Körner’den Türkiye pazarına dair bir değerlendirme yapmasını istedik. Bize inşaat sektörünün ekonomik açıdan Türkiye’de gelişmekte olduğunu ve bu nedenle Ankomak’ta bulunmanın firmaları adına çok önem taşıdığından bahsetti. Sektörü yakından tanımak ve görmek amacıyla fuarın kendilerine yararlı olduğunu da belirten Körner, “Bu fuarda bizim için yeni ve ilginç olan birçok şey gördük. Türkiye’de sektördeki firmalar arası rekabet hakkında da çok fazla bilgi sahibi olduk. Bu anlamda Ankomak’a katılmış olmak bizim için çok değerli” dedi.

Daha önce fuara katılmamış olsalar da Türkiye distribütörlerinden Ankomak’a ilişkin bilgileri almış olan firma, dünyada ne kadar önemli fuar varsa hepsinde bulunmaya çalışıyor. Ankomak Fuarı, firmanın genel vizyonu için kaçırılmaması gereken bir etkinlik olarak değerlendirilmiş.

Körner, gelişmekte olan platform pazarının Türkiye’deki yeri ve ileride neler olabileceği konusunda sorumuzu ise, “Nish market dediğimiz kitle için daha özel makineler yapılmalı. Genele yayıldığında platform endüstrisini ayırmalısınız, yani birkaç bölüme ayrılmalı ve belli bir bölüme hizmet verilmeli. Örneğin, “Spider Machine” Türkiye pazarında yok. Bu makineyle çok işler yapılabilir. Türkiye’de inşaat alanındaki bu potansiyel varken “Spider Machine”e de gerek olacaktır” şeklinde cevapladı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER