Kutlu Nakliyat Daf'tan vazgeçmiyor

17 Şubat 2011 Perşembe - 12:05
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Kutlu Nakliyat Daf'tan vazgeçmiyor
Kutlu Nakliyat Daf'tan vazgeçmiyor
Tırsan Samandıra tesisinde, 15 Temmuz Perşembe günü Kutlu Nakliyat firmasının teslimat töreni gerçekleşti. Firma, 2001'de sıfır km olarak aldığı DAF FT XF95.480 tipindeki çekicileri, yeni DAF’lar ile değiştirdi. Törene, firma sahiplerinden Erdoğan Ermiş ile Aktoğ Uluslararası Nakliyat firmasını temsilen Cafer Çubukçu katıldı.
Ermiş törende yaptığı konuşmada, “Bir Daf’ın yerini ancak yine bir Daf doldurabilir” diyerek sözlerine başladı. Ayrıca Daf’ı kullanmasının temel nedenini “En sağlam araç olması ve en düşük işletme maliyetlerini sunması.” olarak açıkladı.

Ermiş, sözlerine şöyle devam etti:
“Yurtiçinde, frigorifik taşımacılıkta kullandığımız araçlarımızı yoğun iş tempomuz içerisinde Türkiye yollarında kullandık. Toplam 1.400.000 km kullandığımız araçlarımız bu 9 yıl zarfında periyodik bakımlar hariç, hiç servise girmedi. Diğer marka araçları kullanan meslektaşlarımın aynı süre içerisin en az iki sefer motor revizyonu yaptırdıklarına ve bunun yanı sıra da ortalama araç başı en az 4-5 kez muhtelif arızalardan ötürü, yüklü vaziyette yolda kaldıklarına şahit oluyoruz. Bizim işimizde, yani ısı değişimine duyarlı yüklerin taşınmasında, aracın yolda kalması telafisi mümkün olmayan zararlara yol açabilir. Daf bize hiç problem yaşatmadı. Tüm rakiplerinden daha güçlü olan motor freni sayesinde araçlarımızın fren disk/balata ömrü en az iki katına çıktı.”
Kutlu Nakliyatın eski araçlarının yeni sahibi Aktoğ Ulus. Nakliyat oldu. 1.400.000 km’yi geride bırakmış emektar Daf XF 95.480’ler yeni sahiplerine teslim edildi.

Tırsan yetkilileri ise şu açıklamada bulundular:
"En son teknolojiye sahip ama sağlamlığından ve verimliliğinden taviz vermeyen yeni seriler ile DAF efsanesi devam ediyor. Daf bugün Avrupa’da çekici segmentinde açık ara pazar lideriyse bunda geçmişten bugüne her biri selefinden çok üstün olan tüm serilerin payı bulunuyor. DAF 60 yılı aşkın süredir kamyon üretimini sürdürüyor. Kendi kabinini, kendi dingillerini üretiyor olmanın yanı sıra en çok kendi motorunu üretiyor olmaktan gurur duyuyor. DAF’ın motor konusundaki tartışılmaz üstünlüğü tüm dünya’da takdir görüyor."

Ayrıca alınan bilgilere göre, İngiltere’de Daf’ın CF85 serisi 13 kez “Yılın Filo Kamyonu” seçilmiş. Yetkililer bunun sebebini, düşük işletme maliyetlerine bağlıyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER