“Genç AvrupalıTır Sürücüsü 2010” başlıyor

17 Şubat 2011 Perşembe - 14:07
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“Genç AvrupalıTır Sürücüsü 2010” başlıyor
“Genç AvrupalıTır Sürücüsü 2010” başlıyor
Avrupa Birliği tarafından desteklenen ve Türkiye’nin de üçüncü kez katıldığı “Scania Genç Avrupalı Tır Sürücüsü Yarışması”, Türkiye elemeleri başlıyor. 2003'ten bu yana gerçekleştirilen yarışma, yol güvenliğini artırarak trafik kazalarını azaltmak ve sürücüleri bilinçlendirmek amacıyla düzenleniyor. Yarışmaya başvurular 1 Eylül 2010 tarihine kadar yapılacak. Başvuruların ardından Türkiye etabı 13 Eylül 2010 tarihinde İzmit’ten başlayacak. Ayrıca, yarışma Scania'nın yol güvenliğini artırmaya ve profesyonel sürücülerin yeteneklerini iyileştirmeye yönelik olarak uzun zamandan beri gerçekleştirdiği çalışmaların bir parçası olarak ön plana çıkıyor. Doğuş Otomotiv ve Scania firmalarının trafikte yol güvenliği konusundaki ortak vizyonunun bir ürünü olarak Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında düzenlenen bu yarışmaya, Türkiye’den de adaylar yollanıyor. Yarışma süresince katılan adaylara sürekli teorik eğitimler verilerek testler uygulanıyor. Manevra testlerinde sürüş yeteneklerini geliştirmek üzere adaylara araç üzerinde eğitim verilmeye devam ediliyor. Doğuş Otomotiv Scania tarafından uzun yıllardır çok önem verilen sürücü eğitimi, ekonomik ve güvenli sürüş eğitimleri bu yarışma ile bir kez daha gündeme geliyor ve daha çok sürücüye bu konuda ücretsiz eğitimler de veriliyor. İzmit, Samsun, Adana ve İzmir illerinde yapılacak ön elemelerde başarılı olacak yarışmacılar 21 Eylül tarihinde İstanbul’da düzenlenecek Türkiye finaline katılma hakkını kazanacaklar. Finalde birinciliği elde eden sürücü Ekim ayında İsveç’te düzenlenecek Avrupa finalinde Türk bayrağını temsil edecek.


Adayların 1 Eylül 2010 tarihine kadar başvurabileceği yarışmaya, 1975 yılı ve sonrasında doğan ve D sınıfı ehliyete sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabiliyor.


Yarışmaya katılmak isteyen adaylar başvurularını Scania Yetkili Satıcı ve Servislerinden elde edebilecekleri başvuru formlarını doldurarak katılabilirken aynı zamanda www.scania.com.tr web sitesi üzerinden ulaşabilecekleri form yolu ile başvurabilecekler.
Türkiye birincisinin de katılacağı finaller 8-9 Ekim 2010 tarihinde İsveç’te yapılacak. Avrupa finali sonunda birinci olan sürücü 100 bin Euro değerindeki yeni Scania R-serisi çekicinin sahibi olacak.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER