Ran Lojistik'ten Voleybola destek

17 Şubat 2011 Perşembe - 18:14
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Ran Lojistik'ten Voleybola destek
Ran Lojistik'ten Voleybola destek
Ran Lojistik, sanata verdiği desteği spor alanında da sürdürüyor. Firma, Siemens Sanat projelerine verdiği desteğin ardından Türkiye nin gelişen spor dallarından plaj voleybolunu da destekleme kararı aldı.

Sosyal sorumluluk bilinciyle voleybola destek veren Ran Lojistik, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Plaj Voleybolu Ligi nin 2010-2011 sezonunda, milli sporcular Hakan Göğtepe ve Emir Akdoğan ile anlaşarak Ran Lojistik Plaj Voleybolu Erkek Takımı nı kurdu. Bu hafta sonunda (23-24 Ekim) İstanbul da, Kalamış TVF Plaj Voleybolu Kortlarında oynanan karşılaşmalarda, erkeklerde 10, bayanlarda 8 takım mücadele ediyor.

Ran Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Benli, futbolda büyük başarılara imza atan ve 12 dev adam ile basketbolda da tarih yazan Türkiye nin, voleybolda da benzer başarıları yakalaması için harekete geçtiklerini belirterek Farklı spor dallarının desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu düşünceyle, Ran Lojistik olarak Türkiye nin gelişen spor dallarından plaj voleybolunu destekleme kararı aldık dedi.

80 yıllık geçmişe sahip olan ve tüm dünyada büyük ilgi gören plaj voleybolu, 1996 yılında olimpiyat oyunları kapsamına alındı. TVF, 2005 ten beri bu sporun ülkemizdeki ve dünyadaki gelişimi için çalışıyor. Bu doğrultuda önemli destek veren TVF, 2009 yılında dünyada bir ilk olan ve kışın da devam eden Plaj Voleybolu Ligi'ni hayata geçirdi. 2009-2010 Plaj Voleybolu Ligi 15 hafta ve 4 final grubu haftası olarak oynandı. Bu sene ise gelişimini sürdüren plaj voleybolu erkeklerde 10, bayanlarda 8 takımın mücadele edeceği bir lig haline geldi.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER