Dieci’den dünya rekoru

25 Haziran 2014 Çarşamba - 11:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Dieci, teleskopik yükleyiciyle yapılan en uzun yolculuk alanında Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı.
Dieci, teleskopik yükleyiciyle yapılan en uzun yolculuk alanında Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı.

İtalyan teleskopik yükleyici üreticisi Dieci, İtalya Montecchio'daki Dieci fabrikasından Çek Cumhuriyeti'ndeki Humpolec'a kadar 878 km'lik bir mesafede, teleskopik yükleyiciyle yapılan en uzun yolculuk alanında Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı. 

dieci
Dieci ve Çek ithalatçı firma Manatech CZ, bu yolculuk için Agri Plus 40.7 VS EVO2 makinesini seçti.

İtalyan teleskopik yükleyici üreticisi Dieci, İtalya Montecchio'daki Dieci fabrikasından Çek Cumhuriyeti'ndeki Humpolec'a kadar 878 km'lik bir mesafede, teleskopik yükleyiciyle yapılan en uzun yolculuk alanında Guinness Dünya Rekoru’nu kırdı. Dieci ve Çek ithalatçı firma Manatech CZ, bu yolculuk için Agri Plus 40.7 VS EVO2 makinesini seçti. Agri Plus'ı Manatech CZ'nin sahibi Miloš Lesina, Miroslav Apron ve František Fiala ile değişimli olarak 36 saat, 32 dakika ve 5 saniye sürdü. Beş noktada mola verdiler ve günlük alınan mesafe 140 ile 160 km arasında değişiyordu. Dört ülkeden geçildi: İtalya, Avusturya, Almanya ve Çek Cumhuriyeti.

Zorlu güzergah
Makine standart ekipmanlarla donatılmıştı. Dieci güzergahın en zorlayıcı kısımları olan Brenner Geçidi ve Alpler'de konfor ve güvenilirlik açısından hiçbir sorun yaşanmadığını belirtti. Teleskopik yükleyici, bir Stage IIIB/Tier 4 interim motoruna ve sürekli hız değiştirme özelliğine sahip birleşik Dieci Vario System EVO 2 şanzımanına sahip.

dieci
Yükleyiciyle dört ülkeden geçildi: İtalya, Avusturya, Almanya ve Çek Cumhuriyeti.

 

Sürekli hız değiştirme özelliğiyle ve vites değiştirmeye gerek olmadan geleneksel hidrostatik şanzımanlarla karşılaştırıldığında %20'den fazla yakıt tasarrufu yaptığı ifade ediliyor. Dieci vites kutusunun iki hidrostatik motorla birleştirilmesinin çok sayıda uygulamayı mümkün hale getirdiğini belirtmektedir. İkinci motorun bağlantısı yüksek hızlarda kesilebilir ve tekerlekler yüksek torka ihtiyaç duyduğunda yeniden bağlanabilir. Bazı aşamalar beklenenden daha hızlı tamamlandı ve toplam yakıt tüketiminin yalnızca 379 litre dizel olduğu belirtildi.Yapılan her km için, engelli insanlara yardım eden bir Çek Yardım Kuruluşu olan Tango Havlíčkův Brod'a 1€ bağışlandı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER