Yerli üretime taze kan

08 Temmuz 2014 Salı - 11:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

ENS Platform Genel Müdürü Fatih Taşcı'yı Kocaeli'de bulunan merkezi binasında ziyaret ederek platform sektörünü ve ENS Platform'un geleceğini konuştuk.
ENS Platform Genel Müdürü Fatih Taşcı'yı Kocaeli'de bulunan merkezi binasında ziyaret ederek platform sektörünü ve ENS Platform'un geleceğini konuştuk.

Platform kiralama faaliyetleri ile sektöre adım atan ENS Platform, edindiği tecrübenin ardından Kocaeli'deki 1.500 metrekarelik üretim alanında, 12 m.'den 45 m.'ye uzanan ürün gamıyla üretime başladı. ENS Platform Genel Müdürü Fatih Taşcı'yı Kocaeli'de bulunan merkezi binasında ziyaret ederek platform sektörünü ve ENS Platform'un geleceğini konuştuk.  

ENS Platform Genel Müdürü Fatih Taşcı
ENS Platform Genel Müdürü Fatih Taşcı

Sektöre adım attığında bünyesinde 3 personel çalıştıran ENS Platform, geçen süreçte gösterdiği gelişimin ardından 28 personel ile üretime devam ediyor. 12 m.'den 45 m.'ye kadar araç üstü platform üretimi yapabildiklerini belirterek sözlerine başlayan Fatih Taşcı, kısa bir zaman önce ürün gamlarına ek olarak makaslı ve kendinden yürüyüşlü platform üretimine başladıklarını söyledi. Aylık ortalama 4 ila 5 arasında araç üstü platform üretimi yaptıklarını kaydeden Taşcı, güçlü ve dinamik ekipleriyle sektördeki diğer firmalara oranla daha hızlı teslimat imkanı sunduklarını dile getirdi. Tüm ENS Platform ekibini özellikle kalifiye insanlardan oluşturmaya gayret ettiklerini kaydeden Taşcı; “ENS Platform olarak, 25-30 yaş arası genç bir ekibiz ve son derece enerjiğiz.İşimizi seviyoruz ve daha iyilerini yapacağımızı düşünüyoruz. Umuyorum ki; bundan 7-8 yıl sonra çok daha iyi yerlerde çok daha büyük konuları konuşuyor olacağız. Hedefimiz bu yönde. Katıldığımız fuarlarda da sektörün nereye gittiğini ve bizim nelerle ilgilenmemiz gerektiğini görüyoruz. Platform sektöründe ciddi tecrübeye sahibiz ve bunu da üretime yansıtıyoruz.” dedi.

ens
Taşçı: Platform pazarı güvenlik, görsellik, kalite ve konfor istiyor.

Müşteri odaklı üretim

Müşteri memnuniyetinin kendileri için çok önemli bir konu olduğunu ifade eden Fatih Taşcı, bu doğrultuda müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre platformlar üretebildiklerini kaydetti. Konuya açıklık getiren Taşcı, müşterinin hiç kullanmadığı ve istemediği bir ekstra özelliği talep sonucunda makinede kullanmayabildiklerini ve böylece maliyeti düşürdüklerini söyledi. Bunu yaparken makinelerin temel kalitesinden kesinlikle ödün vermediklerini belirten Taşcı, sadece müşterinin ihtiyaç duymadığı bazı ekstra özellikler üzerinde değişiklikler yaptıklarını vurguladı.Üretimlerinde daha yüksek erişimi değil, en güvenli platformu üretmeye odaklarının altını çizen Fatih Taşcı; “Güvenliğe yönelik Ar-Ge çalışmalarına devam ediyoruz ve bu doğrultuda 28 metre kapasiteli platformlarımızda çift açılır ayaklar imal etmenin yanı sıra operatörlerin görüş açısını artırdık ve daha konforlu çalışmaları adına hareketli kabin geliştirdik.Açıkçası platform sektörünü otomotiv sektörüne benzetiyorum. Platform pazarı güvenlik, görsellik, kalite ve konfor istiyor. Bunların hepsini bir arada tutmak durumundasınız. Bundan 5 yıl önce üretilen platformlara bakarsanız sektörün hangi noktalara geldiğini görürsünüz. Bu yükselişin devam edeceğini düşünüyorum. Yükselişin boyutlarını yurtdışı ve yurtiçi fuarlarda görüyoruz. ENS Platform olarak, Ankomak ve APEX gibi iki önemli fuara katıldıklarını ve görülmeyen taraflarımızı fuarda gösterme fırsatı yakalayarak önemli geri dönüşler aldık. ENS Platform fuarları ayna olarak görüyor ve gelişimimizde önemli rol oynadığını düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Detaylı haberi LHT Temmuz Ağustos sayısında okuyabilirsiniz...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER