Lojistik çözümler anlatıldı

15 Ekim 2014 Çarşamba - 17:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Borusan Logistics International Kazakhstan, ülke pazarını anlattı ve Kazakistan’da ki lojistik çözümler ile ilgili bilgi verdi.
Borusan Logistics International Kazakhstan, ülke pazarını anlattı ve Kazakistan’da ki lojistik çözümler ile ilgili bilgi verdi.

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) tarafından Soysal işbirliği ile düzenlenen Kazakistan Ticaret Turu sponsorlarından olan Borusan Logistics International Kazakhstan, ülke pazarını anlattı ve Kazakistan’da ki lojistik çözümler ile ilgili bilgi verdi.
 

kaan
Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç

Perakende sektörünün yurtdışı açılımı hızlanırken, Birleşmiş Markalar Derneği, Soysal işbirliği ile , “Yurtdışı Açılımı Toplantıları” düzenleyerek Türk markaların uluslararası alandaki rekabet gücünü artırmayı ve işbirliği olanaklarını geliştirmeyi hedefliyor. Yurtdışında faaliyet gösteren ya da yurtdışına açılmak isteyen Türk markalarını, yatırımcılarla ve danışmanlık kuruluşlarıyla buluşturan Yurtdışı Açılımı Toplantıları’na BMD üyesi şirketlerin sahipleri ve konuyla ilgili üst düzey yöneticileri katılmakta. Bu kapsamda Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Soysal Danışmanlık işbirliği ile Kazakistan’a bir ticaret turu düzenledi. Aralarında Collezione, Mavi, Koton, Aydınlı, Roman, Penti ve Beymen gibi önemli markaların yer aldığı, Türkiye’nin önde gelen perakende şirketlerinin temsilcileri bu ülkedeki yatırım fırsatları ve koşulları hakkında bilgilendirildiği gezinin Almati’de gerçekleştirilen toplantısında Borusan Logistics International şirketlerinden sorumlu Borusan Lojistik Yabancı Ülkeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Öcalır da bir sunum yaparak genel olarak Kazakistan ile ve Kazakistan pazarı hakkında bilgi verdi. Tüm markaların üretim kadar önem verdikleri lojistik süreçler ile ilgili çözüm önerilerini paylaştı. Borusan Lojistik’in Kazakistan da ki şirketi Borusan Logistics International Kazakhstan’ın sponsorları arasında yer aldığı ziyaret Eylül ayında yapılırken, şirket sahipleri, CEO’lar ve genel müdürlerden oluşan BMD heyeti Kazakistan’ın Almati ve Astana kentlerinde incelemelerde bulundu.

Koşullar anlatıldı
Almati’da düzenlenen Borusan Lojistik Genel Müdürü Kaan Gürgenç’in de katıldığı toplantıda Borusan Logistics International şirketlerinden sorumlu Borusan Lojistik Yabancı Ülkeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Öcalır, Kazakistan pazarını, ülkenin ön plana çıkan kentlerini , kentler bazında ki ticari faaliyetleri, pazar eğilimlerini, şirketin lojistik alanındaki deneyimlerini, ülke de ki uygulamaları ve getirdikleri lojistik çözümleri aktardı. Öcalır sunumunda Kazakistan’da taşıma sektörünün yılda yüzde 7’den fazla büyümesi, ülkede finansal istikrar ve pozitif yatırım iklimi bulunması nedeniyle büyük fırsatlar sunduğunu belirtti. Öcalır bunun yanı sıra ülkeye girişte yaşanabilecek kısıtlar, avantajlar, yasal yükümlülükler, Çin ve diğer komşu ülkelerle ilişkiler gibi konularda da bilgi verdi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER