Lojistiğe Teletruk desteği

04 Şubat 2015 Çarşamba - 14:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Lojistiğe Teletruk desteği
Lojistiğe Teletruk desteği

Uzun yıllardır tekstil sektörünün çeşitli alanlarında üretim gerçekleştiren ve Türkiye'nin en hızlı büyüyen şirketleri arasında olan Gülsan Holding, lojistik hızını arttırmak için iş makinesi yatırımlarını sürdürüyor. JCB'nin Gülsan Holding için özel olarak ürettiği teleskobik forklift olan Teletruk alımı yapan firma, üretimine hız katıyor.

SİF İş Makinaları ve Gülsan Holding yetkilileri

1976 yılında Gaziantep Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde 3 bin metrekarelik alanda 40 işçisiyle birlikte sünger yatak üretimine başlamış olan Ali Topçuoğlu ve Vedat Topçuoğlu, sanayi işletmeciliği alanında da faaliyet göstermeye başlamış. Firmanın, kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak dünya standartlarında, insan ve çevre dostu ürünler üretmeyi hedef haline getirdiğini belirten Gülsan Holding Ar-Ge Müdürü Ayhan Günal, tekstil sektörünün öncü kuruluşu olmanın verdiği sorumlulukla hareket ettiklerini söyledi. Türkiye’nin 15 yılda en hızla büyüyen 11. şirketi olduklarını dile getiren Günal, Amerika’dan Rusya’ya, Almanya’dan Afrika ülkelerine, Türki Cumhuriyetlerin’den Orta Doğu Ülkelerine kadar, 45 ülke ve 4 kıtaya ihracat gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Lojistiğe JCB Teletruk desteği

 

Yoğun olarak PP halı ipliği, Spunbond Nonwoven, hijyenik film, PP torba, sentetik iplikler ile ilgili üretim gerçekleştiren firma, hammadenin TIR'lardan indirilip depolanması ve ortaya çıkan nihai ürünün tekrar TIR'lara yüklenmesi sürecini hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bunu sağlamka için ise firma, SİF İş Makinaları'nın distribütörlüğünü üstlenmiş olduğu JCB'nin teleskobik forklifti olan Teletruk'ı lojistik süreçlerinde kullanmayı tercih ediyor. 2014 ve 2015 yılında makine parkına toplamda 11 adet JCB Teletruk ekleyen firma, toplam makine parkını 20'ye çıkartmış oldu. JCB Teletruk ürünlerini bütün üretim tesislerinde kullandıklarını ifade eden Günal, "Üretim süreçlerimiz: Hammadde girişi, üretim ve üretim mamülünün çıkışı aşamalarından oluşuyor. JCB Teletruk, fabrikaya gelen hammaddeyi TIR'dan indirmek ve çıkan nihai ürünü tekrar TIR'a yüklemek için ideal bir ürün" dedi. Gülsan Holding'in yeni alım gerçekleştirdiği makineler, JCB'nin İngiltere’de bulunan Teletruk üretim tesislerinde özel olarak üretildi. İlk makinelerini 2004 yılında aldıklarını ve süreç içerisinde kendilerine özel bazı değişiklik talebinde bulunduklarını ifade eden Günal, yeni alım yapmış oldukları Teletruk'ların kendilerine özel olarak üretildiğini hatırlattı. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER