Artan ihtiyaçlar için; verimli depolama

05 Şubat 2015 Perşembe - 14:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Artan ihtiyaçlar için; verimli depolama
Artan ihtiyaçlar için; verimli depolama
 

2014 yılında yüzde 90'lık büyümeye imza atan ve geçtiğimiz yılı “analog devrin bitişi, dijital devrin başlangıcı” olarak tanımlayan Total Lojistik, yaşadıkları yoğun ve sistematik lojistik sürecin üstesinden sahip olduğu Atlet depo içi ekipmanlarla geliyor.

Türkiye'de bir ilke imza atan ve 4PL lojistik alanında hizmet veren Total Lojistik Grup, Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinde depolama ve parsiyel dağıtım yapıyor. Ayrıca ağırlıklı Afrika ülkelerine uluslararası dökme gemi ve proje, uluslararası kara, deniz, tren yolu ve şehirler arası taşımacılık yapan firmanın, İzmir, Antalya, Denizli ve Bursa illerinde ortalama 8 bin metrekare yüksek kat raflı depoları bulunuyor. Total Lojistik, bu bölgelerde müşterisinin mallarını kendi depolarında depolayan ve yine müşterilerinin müşterilerine toplamda 20 bin noktaya parsiyel dağıtım yapan bir grup olarak tanınıyor.

Atlet tercih ediliyor

Total Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Murat Acar

Yoğun bir lojistik süreç yaşayan Total Lojistik, depo içi ekipmanlarında ağırlıklı olarak Atlet markasını tercih ediyor. Satın alma önce gerçekleştirdikleri ciddi araştırmalar sonucu Atlet'i tercih ettiklerini dile getiren Murat Acar, araştırmalarının sonucunda Atlet'in sağlam ve sorunsuz olarak karşılarına çıktığını kaydetti. Tercih sebebini etkileyen önemli etkenin bu olduğunu kaydeden Acar; “İnternetin yanı sıra referans firmaların görüşünü alarak fayda-maliyet analizi yaptık. Tabi HMF Makina Bölge Satış Müdürü'nün her zaman ilgili ve güler yüzlü olması bizi etkileyen diğer faktörlerden biri idi. Atlet istif makinelerini ve HMF Makina'yı ailemizden biri gibi gördük. Kalitesine ve hizmetine güvendiğimiz için fiyat konuşma gereği duymadan sipariş verdiğimiz oldu. İyi analiz yapamayan firmalar elma ile armudu karşılaştırıyor ve maalesef “X” firmanın makinesi daha cazip gelebiliyor. Fakat elma ile elmayı karşılaştırdığınızda göz önünde bulundurmanız gereken; fiyat, satın aldıktan sonra arkadaki hizmet, servis ücreti, parça bulunabilirliği, parça fiyatı, makine özellikleri gibi pek çok unsur var. Çoğu zaman yük merkezi, kaldırma yüksekliğine bakıp satın alınırken, akü kapasitesi gibi önemli bir faktör göz ardı edilebiliyor. Mesela, depolarımızda çalışan Atlet Reachtrucklarımız 10 saate kadar çalışabiliyor. 10 saat bizim için çok ciddi bir rakam. Akülü tercihimizin sebebi ise; hem çevre dostu olması hem de içerde ve dışarıda rahatlıkla kullanabilmemizdir. En ufak sorunumda bile telefon açtığımda karşımda çözüm odaklı ve yardımsever bir yetkiliyi muhatap bulabiliyorum. Bu hizmet kalitesi ve fayda maliyet analizi tuttuğu sürece filomuza başka marka istifleme makinası almayı düşünmüyoruz.” dedi.

Detaylı haberi LHT Dergisi Ocak-Şubat sayısında okuyabilirsiniz...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER