Geri sayım başladı

10 Haziran 2015 Çarşamba - 17:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Geri sayım başladı
Geri sayım başladı

Dünya standartlarında marinaya ve Türkiye'nin en hızlı rollercoaster'ına ev sahipliği yapacak olan Viaport Marina'da geri sayım başladı. Açılışa kısa bir süre kala hummalı inşaat sürecinde yer alan Highlift, rollercoaster şantiyesine personel yükseltici ve vinç desteği sağlıyor.


Eğlence, alışveriş, turizm, marina, akvaryum, business center ve Türkiye'nin en hızlı rollercoaster'ının bir arada bulunduğu İstanbul Tuzla Viaport Marina inşaatı tüm hızıyla

 

devam ediyor. Kısa bir süre önce projenin AVM bölümü hizmete açılırken, merakla beklenen marina ve rollercoaster için çalışmalar devam ediyor. Proje kapsamında birçok operasyona imza atan Highlift, marinanın yanı sıra rollercoaster inşaatında da çalışmalarını sürdürüyor.

 

Kritik rollercoaster montajı

1 milyar TL'lik yatırımla hayata geçirilen proje kapsamında marina, alışveriş adası ve tema parkın bu yaz hizmete girmesi için çalışılırken, otel ve akvaryum projesinin ise önümüzdeki yıl hizmete girmesi planlanıyor. 750 yat kapasitesi, 156 adet alışveriş ünitesi ve 35 oyuncaktan oluşacak tema parkın hazırlıkları tüm hızla devam ediyor. Projenin başından bu yana görev aldıklarını ifade eden Highlift İş Geliştirme ve Proje Sorumlusu Halil İbrahim Şurgun, marina ve rollercoaster inşaatında yük kaldırma, personel kaldırma ve ağır yük taşıma görevlerini başarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Kaldırma operasyonlarıyla beraber şantiye içerisinde yoğun bir taşıma süreci yaşadıklarını hatırlatan Halil İbrahim Şurgun, bu taşımalar için 16 dingil ve 8 dingil lowbedler kullandıklarını sözlerine ekledi. Marina projesinin diğer önemli ayağı olan rollercoaster çalışmalarından da bahseden Şurgun, burada 1 adet 220 ton kapasiteli Liebherr LTM 1220, tonajları 70 ila 80 ton arasında değilen araç üstü vinç, 2 adet 28 metre kapasiteli eklemli platform 1 adet Genie S65 22 metre kapasiteli teleskopik platform ve 4 adet 12 metre makaslı platform kullandıklarını söyledi.

Detaylı haberi LHT dergisi Mayıs - Haziran sayısında okuyabilirsiniz...

İLGİLİ HABERLER