Dünyanın en büyük 50 platform kiralama şirketi açıklandı

01 Eylül 2015 Salı - 16:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Dünyanın en büyük 50 platform kiralama şirketi açıklandı
Dünyanın en büyük 50 platform kiralama şirketi açıklandı

Access International tarafından hazırlanan bu yılın en büyük 50 kiralama firması listesi "Access 50" açıklandı. Bu yılki listede bir yerli firma giriş yaptı. Listeye 68. sıradan giriş yapan Rent Rise, böylece listede yer alan ilk yer firma oldu.

Bu yılki listede önemli rakamlar göze çarpıyor. En büyük 50 kiralama firması tablosundaki toplam ekipman 523,767 olan ekipman sayısı yüzde 2.7 oranında artmış görünüyor. Bu konumları itibariyle firmaların filo miktarlarının büyüdüğünü gösterirken, Access 50 listesinde önemli sayılabilecek giriş yapan firmalar dikkat çekiyor. Hong Kong merkezli Modern Access& Scaffolding 3.510 adetle Asya'da en büyük erişim ekipmanları bazlı filoya sahip bulunuyor. Bir diğer yeni katılan firma da Avustralya'dan listeye giren ve 2.000 adet ekipmanıyla Alfasai Hire oluyor. Firma, ayrıca Hong Kong'da da iş yapıyor.

Asya yükselişte

Aslında Asya'dan listeye giriş yapamayan bir kaç firma var ki, bunlar bahsedilmeye değer şirketler olarak ortaya çıkıyor. Shangai Horizon 51. sırada yer alıyor ve Çin'de bulunan en büyük kiralama şieketlerinden birisi olarak kabul ediliyor. 58 inci sırada Tayeou Kao Kong Enterprise bulunuyor. Firma Tayvan merkezli ve 1.300 adetlik bir filosu bulunuyor. Görünen o ki; Asya kiralama şirketleri iyi bir gelişme gösteriyor ve ileriki yıllarda da bunu izlemeye devam edeceğiz. Bu arada Güney Amerika, Güney Afrika ve

Rent Rise, 68. sıradan listeye dahil oldu

Türkiye'den de listeye giriş yapan yeni firmalar var. Bu nedenden ötürü bu yıl listeye filolarında 500 ekipmandan fazla barındıran şirketleri de aldık. Hatırlanacağı üzere bundan önceki yıllarda yalnızca 1.000 ekipman barındıran firmaları listemize alıyorduk. Bu durum Güney Afrikalı Goscor firmasının dalisteye girişine olanak tanımış oluyor. Şirketin elinde bulunan ekipman sayısı 645 adet. Bununla beraber listeye 1.000 adetin üstünde filo miktarıyla giriş yapan bir kaç firma da bulunuyor.
 

Rent Rise'ın uluslararası başarısı

Rent Rise aynı zamanda bu listeye girmeyi başaran ilk Türk firması olma unvanını da elde etti. Rent Rise'ın Access 50 listesine girişini değerlendiren Rent Rise Genel Müdürü Erhan Acar; "Personel yükseltici platformun ne olduğunu, ne işe yaradığını insanlara anlatmaya çalıştığımız günlerden başlayıp, platform kiralama sektöründe 11 yıllık deneyimin ardından Rent Rise adını uluslararası Access50 listesinde görmek bizim için gurur verici bir durum. Access 50 listesi her ne kadar makine adetleri baz alınarak yapılıyorsa da, Rent Rise olarak diğer önceliklerimiz her zaman kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti olmuştur. Bu konuda da tüm şirket çalışanlarımızın emekleri ile oldukça iyi bir noktaya geldiğimizi düşünüyorum." dedi.
Access 50 sıralaması, ayrıca sektörün Türkiye’deki hızlı büyümesini göstermesi bakımından da çok önemli olduğunu vurgulayan Acar; "İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda daha çok sayıda Türk kiralama firması, listenin daha üst sıralarında kendilerine yer bulacaklardır" şeklinde konuştu.

Access 50 sıralamasının tüm detaylarını ve analizlerini LHT dergisinin Temmuz Ağustos sayısında okuyabilirsiniz.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER